Німеччина вже закликала Україну прийняти горезвісну "формулу Штайнмаєра"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Німеччина закликала Україну виконати свої зобов'язання, погоджені в ході саміту в Парижі в грудні 2019 року, і  імплементувати в своє законодавство формулу Штайнмаєра.

Про це йдеться в заяві МЗС Німеччини у четвер, 22 липня.

"Рівно рік тому сьогодні в Тристоронній контактній групі були узгоджені додаткові заходи щодо зміцнення режиму припинення вогню, в рамках якої Росія і Україна ведуть переговори щодо врегулювання конфлікту на сході України за посередництва ОБСЄ. Це призвело до значного скорочення бойових дій на сході України - і, таким чином, до набагато менших втрат серед цивільного населення і військовослужбовців. Припинення вогню було і залишається ознакою надії на те, що мир можливий, якщо особи, які приймають рішення, проявлять необхідну політичну волю. Проте останнім часом ми спостерігаємо активізацію бойових дій і зростання числа жертв, в тому числі серед цивільного населення", - відзначають в МЗС.

 

Росію в свою чергу Німеччина закликала відкрити пункти пропуску на лінії зіткнення, яка блокувалася сепаратистами протягом декількох місяців, а також провести розмінування і відведення важкого озброєння.

"Ми закликаємо Росію і Україну повністю виконати висновки саміту, узгоджені в Парижі в грудні 2019 року, щоб домогтися відчутних поліпшень для людей на сході України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) повинна мати можливість ефективніше контролювати режим припинення вогню. Для цього їй необхідний безперешкодний і безпечний доступ по всьому регіону конфлікту. Разом з Францією Німеччина продовжуватиме наполягати на остаточному врегулюванні конфлікту на сході України, незамінною основою для якого як і раніше залишаються Мінські угоди", - йдеться в повідомленні МЗС.

Соціологи кажуть, що словосполучення "формула Штайнмаєра" не розуміє і не може оцінити більшість українців.

Історія 2016 року

У вересні 2016 року до Києва приїхали міністри закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та Франції Жан-Марк Еро. 

До цих переговорів Європа підтримувала позицію України і президента Порошенка у тому, що виконання політичного блоку угод, тобто проведення місцевих виборів на неконтрольованих територіях, а також закріплення особливого статусу Донбасу, можливе лише після виконання безпекових пунктів мінських домовленостей. Головні з них: виведення військ з самопроголошених "республік", встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном, звільнення усіх заручників.

У Києві пан Штайнмаєр за підтримки французького колеги запропонував компромісний, на їхню думку, план. Безпековий блок Мінських угод виконувати одночасно із політичним. Метою вони називали необхідність зрушити з "мертвої точки" мінський процес.

Важливо, що ці пропозиції не були закріплені на папері, вони лише були запропоновані для обговорення сторонам конфлікту.

Суть "формули"

Ідея тодішнього міністра закордонних справ Німеччини полягала у тому, щоби змінити послідовність виконання пунктів Мінських угод.

У мінських документах проведення місцевих виборів на території ОРДО є передостаннім, 12-тим пунктом плану з врегулювання кризи після низки інших кроків, серед яких - "негайне і всеосяжне припинення вогню", відведення військ від лінії розмежування, виведення іноземних військових формувань, встановлення контролю ОБСЄ над кордоном.

Запропонована "формула" передбачає принципово інший механізм. Спочатку - місцеві вибори відповідно до Конституції України, тимчасове, а після підтвердження ОБСЄ демократичності виборів - постійне набуття чинності закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

І одночасно із імплементацією цього закону - виведення військ і встановлення контролю України над східним кордоном.

У той час, як офіційний Київ із 2015 року стояв на тому, що мінський комплекс заходів із врегулювання на Донбасі - це поетапний план, Росія та лідери "республік" переконують, що усі пункти мають виконуватися одночасно, а не у порядку від першого до останнього.

Формула - пазл

Через місяць після київської зустрічі міністрів, коли "формула Штайнмаєра" була запропонована уперше, у жовтні 2016-го в Берліні відбувся саміт "нормандської четвірки" за участі президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини. 

Петро Порошенко за підсумками саміту заявив, що позиція України лишається незмінною. Виконання безпекових умов, а також звільнення заручників мають передувати виконанню політичної частини. Але водночас він сказав, що учасники саміту "затвердили пропозиції" Німеччини та Франції. 

Представники команди Зеленського тепер звинувачують попередників у тому, що це саме вони погодилися на "формулу", а чинна влада, мовляв, має опиратися на домовленості 2016 року.

Але попередня влада одночасно наполягала на безпекових передумовах, у той час як "формула" німецького міністра, яка 1 жовтня, набула письмового вигляду і на яку погодилася Україна під час засідання тристоронньої контактної групи, пояснює процедуру лише проведення виборів і набуття чинності закону про особливий статус.

Президент Зеленський також заявляє, що виборів в ОРДЛО не буде, допоки не буде демілітаризовано неконтрольовану територію.

Франк-Вальтер Штайнмаєр - нині президент Німеччини.

Після того, як стало відомо про те, що у Мінську Леонід Кучма письмово дав згоду Києва на "формулу", офіційний представник МЗС Німеччини Райнер Бройль сказав, що вона - лише один із "пазлів". І що повернення Україні контролю над кордоном і проведення виборів - це питання, які ще потребують обговорення.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 30 квітня
20:47
росія вдарила по Харкову та Одесі: 4 загиблих і 29 поранених (ОНОВЛЕНО)
20:38
Батька заступника керівника ОП, "регіонала" Шурму брутально вигнали з фансектора ФК "Карпати" (ВIДЕО)
20:00
У вівторок трохи дощитиме лише на південному сході України
16:39
Імітація правової держави: «Дякуємо Андрію Єрмаку!» замість реформи кримінальної юстиції
14:11
Після перевірок податкової 85% судів бізнесу з податківцями завершуються на користь підприємців
12:17
Україна призупинила захист права на свободу слова, власність та вільні вибори за конвенціями Ради Європи
10:47
Михайло Онуфер: Армія – це зріз, показник країни. Якщо в країні відбувається хаос, в армії відбувається те саме
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 29 квітня
20:00
На початку тижня грози лише на сході України, вдень до +21°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]