Після перевірок податкової 85% судів бізнесу з податківцями завершуються на користь підприємців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Десятки тисяч актів, значну частину яких не буде прийнято до уваги у судах, створюють метушню, яка не збільшує надходжень.

 

Донараховані за результатами податкових перевірок суми зрідка перетворюються на реальні надходження до бюджету, тому що відсоток справ, де судове рішення повністю або в більшій частині прийняте на користь бізнесу, становить близько 85. На цьому акцентує Віктор Конев у статті «Податкова політика — усе, результат — ніщо» на сайті ZN.UA.

«Упродовж 2017–2023 років бізнесу було донараховано 346,2 млрд грн грошових зобов'язань. У судах перебувало оскаржень на 358,3 млрд грн донарахувань, що є очевидним проявом масового невизнання суб'єктами господарювання результатів податкових перевірок, — констатує Рада бізнес-омбудсмена. — Рада систематично зустрічається з випадками непослідовних дій держави в податковій сфері. Особливо болісно сприймає непередбачуваність правового регулювання бізнес, який і так вимушений мати справу з високим рівнем невизначеності, зумовленим спочатку карантином, а пізніше — війною».

Генерування щорічно десятків тисяч актів, які, за досвідом Ради, нерідко є вкрай формалістичними й недостатньо обґрунтованими, значну частину яких не буде прийнято до уваги після багатьох років [розглядів] у судах, створює адміністративну, правоохоронну, юридичну та судову метушню, яка суттєво не збільшує податкових надходжень до бюджету України. Такий підхід створює невиправдане навантаження на український бізнес, пов'язане з захистом у рамках адміністративних і судових процедур, відбираючи час у керівників і обіговий капітал у підприємств… І що навіть гірше, це продовжує підривати довіру між платниками податків і податковими органами, яку Нацстратегія прагне відновити.

При цьому бізнес і професійне співтовариство в основному сприймають податкові перевірки як фіскально-каральний інструмент держави. Свою довіру до регіональних податкових органів у контексті проведення перевірок підприємці та експерти оцінюють на рівні 13%, а до центрального апарату ДПС — на рівні 19%.

Раніше ми писали про те, що показники зведеного бюджету по доходам досягли 1/5 частини запланованих надходжень, водночас показник по видаткам досяг 14%. Найбільше бюджет наповнюється завдяки податковим надходженням – 65%.

Вгорі: щоб було більше молока, треба більше доїти корову чи краще її годувати? Фото: Getty Images

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні короткочасні дощи усюди, крім заходу
19:43
В. о. керівника детективів БЕБ Ткачук став на бік злочинців з "тютюнової мафії". Це людина Татарова
18:04
Майно із церкви-фортеці на Хмельниччині вкрав піп упц (мп)
16:12
Замах на Фіцо: прем'єр у тяжкому стані, "найближчі години вирішальні"
16:09
"Відома львівська фабрика і фабрика відомого конвертатора з Києва": БЕБ проводить обшуки у чотирьох виробників сигарет
14:12
Дружина одеського судді підчас війни купила апартаменти в Маямі за 12 млн грн. Офіційних доходів на це сім'я не має
12:04
Українцям варто готуватися до колапсу на АЗС та різкого подорожчання автопалива – експерт
10:02
ЗСУ відійшли біля Лук'янців та Вовчанська на Харківщині
09:58
Президент України скасував візити до Іспанії та Португалії через ситуацію на фронті. Про це чомусь повідомляє CNN, а не речник Зеленського чи його "телемарафон"
09:01
Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]