Віра росіян в світле майбутнє повернулась на рівень середини 1990-х

|
Версия для печатиВерсия для печати

Пенсійна реформа, падіння рубля, санкціі проти Росії, конфлікт із Заходом і плани уряду підняти податки після рекордного в 21-м столітті падіння реальних доходів населення - підірвали віру росіян в перспективи країни.

На кінець другого кварталу кожен другий в РФ (50%) вважав, що найгірші часи для країни попереду, повідомляє в "Моніторингу соціального самопочуття" НДУ ВШЕ, передає finanz.ru.

За всю сучасну історію Росії більше песимізму соціологи фіксували лише взимку 2016 року - на піку кризи з обвалом рубля до 86 за долар - і в першій половині 1990-х років.

Так, в 1996-му і 1994-му погіршення чекали 52%, а в період з 1991 по 1993 роки частка досягала 60% і вище.

За півроку кількість песимістів підскочило в 1,5 рази: взимку деградації ситуації в економіці очікували 37%, а в минулому році їх частка коливалася між 38% і 44%.

Одночасно різко впала кількість тих, що повірили, що економічна криза подолана: якщо в січні 32% росіян відповіли, що "гірші часи позаду", то до літа їх залишилося 23%.

Зведений індекс соціального оптимізму з мінус 23 пунктів на початку року впав до мінус 38 в квітні, а до кінця другого кварталу обвалився до мінус 43.

Швидкість, з якою руйнувалися оптимістичні настрої - на 20 пунктів за 4 місяці, - стала безпрецедентною з 2014 року.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]