Росіяни у Москві остаточно знищили Бібліотеку української літератури

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Де-факто заклад припинив роботу ще рік тому і залишалася лише вивіска. Частина фондів було відправлено в Бібліотеку іноземної літератури, частину викинули.

 

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, цього тижня з будівлі, де раніше містилася бібліотека, зникла вивіска.

Коли саме зняли вивіску, не зрозуміло, але, за словами колишніх співробітників, ще тиждень тому на будинку за адресою Трифоновська, 61 був напис: «Бібліотека української літератури».

Де-факто бібліотеку закрили у минулому році, наразі з будівлі вже зняли усі вивіски / фото УНІАН

Де-факто бібліотеку закрили у минулому році, наразі з будівлі вже зняли усі вивіски / фото УНІАН

Крім того, заблоковано сайт бібліотеки. При спробі зайти на сайт за адресою mosbul.ru з'являється напис: «Вибачте, але наразі сайт закритий на реконструкцію».

Раніше на будинку за адресою Трифоновська, 61 був напис: «Бібліотека української літератури» / фото УНІАН

Раніше на будинку за адресою Трифоновська, 61 був напис: «Бібліотека української літератури» / фото УНІАН

За даними УНІАН, будівлю бібліотеки передано Департаменту спорту російської столиці, де буде розміщено Центр розвитку туризму Москви.

Разом з тим, як повідомив адвокат Іван Павлов, який представляє інтереси колишнього директора бібліотеки Наталії Шариної, 24 квітня Мосміськсуд о 15.00 продовжить розглядати апеляцію захисту на вирок Шариної, обвинувачуваної у розтраті грошей і розповсюдженні екстремістської літератури. На наступному засіданні очікується виступ державного обвинувача і самої Шариної.

Де-факто бібліотека припинила свою роботу ще рік тому і залишалася лише вивіска. Частину фондів закладу було відправлено в Бібліотеку іноземної літератури, частину викинули.

Як повідомив один із співробітників бібліотеки, після репресій проти бібліотеки, засудження Шариної, розшуку слідчими читачів за інтерес до «екстремістської» і «націоналістичної» літератури до читальних залів перестали заходити відвідувачі. Останніх двох бібліотекарів звільнили 1 березня цього року.

28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, поліція підкинула націоналістичну літературу. Також обшук провели вдома у Шариної.

5 червня 2017 року Міщанський райсуд Москви засудив Шарину до 4 років ув'язнення умовно. Її звинуватили в розповсюдженні екстремістської літератури, «яка закликає до ненависті і ворожнечі», а також у розтраті бюджетних коштів. Захист Шариної оскаржив вирок.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили, що Шарина стала жертвою судового свавілля, а винесений вирок демонструє цілковите презирство російської судової системи до принципу верховенства права. 


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]