У росії та ЄС лише третина людей готових боротися за свою країну - Gallup

|
Версия для печатиВерсия для печати

Gallup International у жовтні-грудні 2023 року опитав 46 138 осіб у 45 країнах.

Виявилося, що в Росії лише 32% опитаних визнають, що готові воювати за свою країну зі зброєю в руках, «якщо це знадобиться». Чи не готові воювати за країну 20% росіян, а найбільше тих, хто відповів «не знаю», — 48%, повідомляє novayagazeta.eu.

10 років тому охочих боротися за країну в Росії було майже вдвічі більше – 59%.

"Зверніть увагу, що це питання було поставлене в країні, де протидія війні є злочином", - нагадує інститут.

Тим часом в Україні настрої опитаних без змін: там захищати країну готові 62% — такий самий показник був і 10 років тому. Не мають наміру воювати за країну 33% опитаних в Україні.

Дослідники дійшли висновку, що за десять років загалом у всьому світі знизилася кількість людей, які готові боротися за свою країну на війні.

Кожна друга доросла людина у світі заявляє, що воювала б за свою країну під час війни, кожна третя — що ні, а решта не впевнена.

Інститут передбачає, що готовність воювати знизилася після початку кількох конфліктів останніми роками.

Також щодо готовності боротися за свою країну чітко простежується географічна кореляція: виділяються глобальний Південь/Схід та глобальна Північ/Захід.

Готові боротися за свою країну 32% громадян ЄС, 41% громадян США, 34% населення Канади та водночас 77% жителів Західної Азії, 73% Близького Сходу та 76% в Індії.

Винятком на території Європи є країни, які не входять до ЄС: там показник готовності боротися теж високий, близько 60%.

Топ-п'ять країн, де живе найбільша кількість людей, які готові воювати за свою країну:

- Вірменія - 96%,

- Саудівська Аравія - 94%,

- Азербайджан - 88%,

- Пакистан - 86%

- Грузія - 83%.

П'ять країн, жителі яких найменше хочуть брати до рук зброю, навіть для оборони:

- Італія - 78%,

- Австрія - 62%,

- Німеччина - 57%,

- Нігерія - 54%,

- Іспанія - 53%.

Канчо Стойчев, президент Gallup International Association, наголошує, що «еліти на Заході можуть бути схильні вирішувати проблеми шляхом ведення чи підтримки війни, проте громадяни Заходу вдвічі менш схильні носити зброю, ніж громадяни решти світу.

Технологічна перевага має вирішальне значення у війні, але історично мотивацію воювати не можна ігнорувати.

Уявлення керівників країн “Великої сімки” та ЄС про те, що війна в Україні — це також їхня власна війна, схоже, не мають жодної кореляції з готовністю громадян цих країн боротися».

Вгорі: артилерія ЗСУ під Бахмутом. Фото: Getty Images

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]