Поїхали відпочити від війни. Історії українців, які опинились на війні в Ізраїлі

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  GETTY IMAGES, Люди ховаються на сходовій клітці в Тель-Авіві

Вторгнення ісламістських бойовиків ХАМАС до Ізраїля, що супроводжувалося запуском тисячі ракет, став несподіванкою для влади та місцевих жителів.

Разом з ними цей страшний ранок з п'ятниці на суботу зустріли українці. Деякі живуть в Ізраїлі вже давно, деякі – приїхали туди "перепочити від тривог" вдома, пише BBC.

"Сирени одна за одною"

"О 6.30 мене розбудила сирена", - розповідає ВВС Наталя Тарнопольська з Києва. Вона приїхала в місто Ашдод, Ізраїль, незадовго до 24 лютого, коли мільйони українців так само, як і сьогодні ізраїльтяни, прокинулися від вибухів.

Але в Ізраїлі, де війна триває вже 75 років, майже в кожній квартирі є "мамади" – спеціальні захищені від обстрілів кімнати. Цю ніч Наталя спала в такій захищеній спальні. А тому спочатку, каже, вирішила не реагувати на сирену, а тільки закрила в своєму бомбосховищі вікна та великі металеві двері.

"Я знову заснула, але крізь сон чула постійні сирени і зрозуміла, що щось не так, як раніше. Сирени йшли одна з одною і було чути потужні вибухи".

Сектор Газа, навколо якого зараз особливо гаряче, розташований десь за 25 кілометрів від Ашдода – міста, де живе Наталя.

Читайте також: История современного террора: Партия Аллаха

Ізраїль

ФОТО, GETTY IMAGES. Дим підіймається над сектором Газа під час авіаударів Ізраїля у відповідь на масштабний напад

Повідомляється, що бойовики через море проникли до міста Ашкелон, який всього за 17 кілометрів від українки. "Там живуть мої близькі друзі з Києва. Поряд з їхнім домом прилетіла ракета, вдарила по житловому будинку. Спати вже не хотілося".

Офіційно МОЗ Ізраїлю передає про понад 545 поранених і понад 100 вбитих. Місцева преса називає більшу кількість поранених - понад 700. Повідомляється також – і ХАМАС уже це підтвердив – що деякі ізраїльтяни в полоні.

Їхня кількість невідома, але на тих неперевірених фотографіях, які поширюють в соцмережах, видно і цивільних людей, в тому числі жінок.

"Це вперше стільки жертв. В усіх соцмережах ізраїльтяни шукають зниклих рідних", - розповідає Наталя.

"Кожні 15-20 хвилин чути вибухи, в Ашдоді, як і в інших містах, працює "залізний купол".

Ізраїльтяни звикли до війни, "зібрали тривожні рюкзаки та моляться про мир".

Але разом із тим, каже жінка, люди "розгублені" - у мережі з'являються відео з тілами цивільних на дорогах і в машинах. Судячи з усього, їх могли розстріляти.

Читайте також: Женщин поменяли на шиитов. Саудовский принц нашел баланс между реформами и репрессиями

Ізраїль

ФОТО, GETTY IMAGES. Прострілений автомобіль в місті Сдерот, південь Ізраїлю

"Зараз в Ашдоді тихо, але усі розуміють, що почалася війна і ця тиша - це очікування, що заявить Іран з Сирією", - каже Наталя.

Іран уже заявив, що підтримує палестинців.

"Ми підтримуватимемо палестинських бійців до звільнення Палестини та Єрусалиму", - каже радник верховного лідера Ірану Рахіма Сафаві.

"Хотіла перепочити від тривог"

Киянка Марина приїхала в Ізраїль на місяць в гості як туристка, "щоб відпочити від тривог" в Києві.

"У центрі Тель-Авіва відносно тихо, я би навіть сказала, дивно тихо - людей на вулиці майже немає, зазвичай в цьому районі навіть в шабат такого не буває", - розповідає Марина.

Новинні агентства повідомляли, що поблизу Тель-Авіва чути вибухи.

"Я проспала вранішню тривогу, але трохи чула звуки вибухів приблизно в 10:30. Думаю, це було ППО. На якій відстані це відбувалося – не оціню, але було не так голосно"

Читайте також: Почему даже полное военное превосходство не позволяет Израилю справиться с ХАМАС

Ізраїль

ФОТО, EPA. Пошкоджений будинок в Тель-Авіві

"Незвично, що немає відбою тривоги - присилають повідомлення "ховайтесь на 10 хвилин, якщо не буде інших повідомлень".

Коли оголошують тривогу - Марина каже, що йде з ноутбуком працювати на сходи. Будинок, де вона живе, старий, і там немає укриття.

"Мене хвилює, щоб аеропорт Бен-Гуріон не закрили, бо застрягнути тут все ж не хотілося б", - каже дівчина.

Через два тижні вона має зворотний квиток на літак.

"Вперше за 10 років я не почуваюся в безпеці"

Інна Скалецька з Тернополя живе в Ізраїлі вже 10 років.

"Таким був ранок... терористи розстрілюють людей та автомобілі, беруть в заручники... серце болить. Війна?" – написала жінка вранці на своїй сторінці в фейсбуці.

"Те що відбувається, всім нагадує початок війни Судного дня в 1973 році", - розповіла вона ВВС Україна.

Скалецька разом з чоловіком і донькою мешкає в Тель-Авіві. Зараз вони зачаїлися в їхній захисній кімнаті.

"Оголошено надзвичайний стан, навчання, роботи скасовано. Рекомендовано бути вдома та закритися через можливість проникнення терористів в квартири", - каже Інна.

Читайте також: «Не може бути, що всі – фашисти, а лише росія з Іраном ­– не фашисти»: головний рабин України

Ізраїль

ФОТО, GETTY IMAGES. Сектор Гази

Ізраїль

ФОТО, GETTY IMAGES. Родичі загиблих палестинців

"Вперше за десять років я не відчуваю себе в безпеці. Повне розчарування, ситуація змінюється дуже швидко", - написала Інна в коментарях у фейсбуці людям, які турбуються за неї.

Українське МЗС повідомляє, що серед постраждалих зараз немає громадян України. Там повідомили, що для допомоги українцям створили оперативний штаб в Ізраїлі.

Міністерство рекомендує не їздити на південь та в центр країни, стежити за новинами місцевої влади і ставитися серйозно до усіх їхніх попереджень та інструкцій.

Ілона Громлюк, опубліковано у виданні  ВВС Україна


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]