Як "Слуги народу" осідлали “ШЛЯХ” в один кінець

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 “Слуги народу” налагодили вправний стартап, що працює у режимі win-win: не хочеш бути мобілізованим, можна виїхати з країни, а можна оформитися на фіктивну службу. Як це зробив актор «Кварталу» Олександр Пікалов.

Звісно, якщо в тебе є гроші і потрібні друзі, зазначає видання "Страсті". Втім, про все по порядку.

Вчора УП опублікувало велике і дуже цікаве розслідування. Воно свідчить, що низка громадських організацій та благодійних фондів за два роки великої війни внесли до системи "Шлях" кілька тисяч військовозобов’язаних, частина з яких не повернулася до України.

Нагадаємо, система “Шлях” – це база даних волонтерів, які привозять до України допомогу для Збройних сил України. Внесення до цієї бази дає право чоловіку призовного віку виїхати з країни. Однак він має повернутися. Теоретично. На практиці ж “Шлях” часто пролягає в один кінець. А внесення до системи людини відбувається за “грубий прайс”.

Читайте також: Корупційна система "Шлях" почала серйозно шкодити іміджу влади, бо очолювана вона вірогідно її представниками

Журналісти з’ясували, що серед ГО, які активно сприяли виїзду військовозобов’язаних закордон, є організація, заснована нардепом від "Слуги народу" з Волині Валерієм Стернійчуком. А також фонд колишнього заступника голови Волинської адміністрації.

Загалом, за сприяння Волинської обладміністрації через систему “Шлях” з країни виїхало майже 900 людей.

Фонди та організації, які забезпечували і мабуть забезпечують безперешкодний виїзд чоловікам, мають дуже примітні назви - "Добра справа", "Подих Милосердя", "Разом у Майбутнє", "Віримо в Україну", "Відчуй тепло", "Велике Серце України", "Незламність і Відвага", "Серця Патріотів", "Промінь надії" і "Повернусь додому".

Понад тисячу військовозобов’язаних протягом року до системи “Шлях” внесла організація "Волинський актив молоді", співзасновником якої є “слуга” Стернійчук. Два інших засновники – помічники депутата Стернійчука на громадських засадах: заступник керівника і керуючий справами Луцької районної ради Андрій Лев та депутат Луцької міської ради, також від партії "Слуга народу" – Андрій Костенко.

Зокрема, ця організація неодноразово вносила до “Шляху” самого Стернійчука і його помічників. Журналісти, спираючись на інформацію джерел, стверджують: щонайменше 18 військовозобов'язаних у 2023 році виїхали за кордон завдяки "Волинському активу молоді" і не повернулись. У 2022 “фірма” нардепа теж допомагала з виїздом, щоправда, статистика невідома.

У коментарі журналістам Стернійчук плутано намагався розказати, що не має стосунку до цієї ГО, а на питання, звідки у родини його брата раптово з’явилися елітні авто та нерухомість, відповів: “Сімейна історія, мені це неприємно”.

Втім, на Волині, як виявилося, є ще один примітний діяч – Юрій Гупало, якого після початку повномасштабного вторгнення призначили заступником голови Волинської ОВА. Він має благодійний фонд під назвою "Віримо в Україну". Цей фонд за останні два роки вніс до системи "Шлях" понад 1,5 тисячі чоловіків.

Більше того, до Гупала навіть вже приходили з обшуками. За інформацією ЗМІ, він разом зі спільниками з Київської області міг організувати схему із протиправного переправлення за кордон осіб призовного віку, які мають значне матеріальне становище. Само собою, через “Шлях”.

У схемі, як пишуть журналісти, на Гупала могло бути покладено обов’язок лобіювання та подальше вирішення питання щодо оформлення відповідного пакету документів через органи Волинської ОВА. Ціна – 7 тисяч доларів за особу.

Тільки 12 січня цього року, за інформацією джерел ЗМІ серед правоохоронців, Гупало написав заяву на звільнення. Але жодної публічної інформації про арешти чи будь-які інші слідчі дії за майже два тижні немає.

Найцікавіше те, кого фонд Гупала вносив до системи "Шлях". Серед волонтерів, які неодноразово залишали країну за допомогою саме волинського благодійного фонду, багато відомих прізвищ київських діячів. Наприклад, колишній керівник державного банку Євген Мецгер, який 2 роки тому разом зі своїми підлеглими напав на знімальну групу проекту "Схеми". Фонд Гупала допоміг Мецгеру покататися за кордон аж 5 разів.

Також ця добра людина з Волині активно допомагає з виїздом футболістам "Динамо Київ", включно з Олександром Шовковським, а також сину соратниці Віктора Януковича Раїси Богатирьової, сину відомого регіонала Валентина Ландика. І навіть колишньому помічнику глави ОП Андрія Єрмака, продюсеру Сергію Перману. Останнього тричі вносили до системи "Шлях" через волинський фонд.

Ну і вишенька на торті. Фонд чиновника Волинської ОВА допоміг виїхати з країни синам нардепа Геннадія Вацака. Які за волонтерською системою "Шлях" виїжджали на автомобілях "Бентлі" та "Ламборгіні".

Коментарі тут зайві. В принципі, всій країні відомі і схеми виїзду військовозобов’язаних, і “тарифні плани”. Інша справа, що коли у причетності до цих схем викривають депутатів від правлячої партії та чиновників чинної влади – це шкодить, в першу чергу, всій воюючій країні. Але це вочевидь мало кого цікавить.

Втім, для “своїх людей” у влади є й інша опція. Сьогодні з’ясувалося, що актори “Кварталу” таки служать в армії – принаймні один. Олександр Пікалов офіційно проходить службу в Іміджево-видавничому центрі Національної гвардії. І це не жарт. Навіть документи опубліковані. Більше того, служба батьківщині та отримання “грошового забезпечення відповідно до інструкції” зовсім не заважають йому гастролювати разом з “Кварталом”.

Насправді, у “слуг” все дуже гнучко. Можна отримати посаду у Нацгвардії, а можна за гроші тупо “дьорнути”. Залежить від бажання клієнта. Ну і звісно, від того, чи дружить клієнт з “правильними пацанами”.

Джерело: Страсті


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]