Всі 27 країн-членів ЄС домовилися в Брюсселі про виділення Україні допомоги на 50 мільярдів євро

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Лідери всіх 27 країн-членів ЄС домовилися в Брюсселі про виділення Україні макрофінансової допомоги на 50 мільярдів євро, повідомив голова Євроради Шарль Мішель. Раніше цьому протидіяв прем'єр Угорщини Віктор Орбан.

 Главам держав та урядів країн-членів Європейського Союзу (ЄС) вдалося укласти угоду про виділення Україні на наступні чотири роки макрофінансової фіндопомоги на загальну суму 50 мільярдів євро. Про це за підсумками спеціального саміту в Брюсселі у четвер, 1 лютого, повідомив президент Європейської Ради Шарль Мішель, зазначає Deutsche Welle.

"Ми уклали угоду. Завдяки єдності всіх 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечить стабільне, довгострокове і передбачуване фінансування України. ЄС бере на себе лідерство і відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту", - написав він у соціальній мережі X. 

Як повідомляє Радіо Свобода, високопосадовець Євросоюзу на умовах анонімності повідомив деталі досягнутих домовленостей. За його словами, в цілому запропоновані ще в грудні підходи залишилися незмінними, але «з доповненнями», які включають «щорічний звіт Єврокомісії про реалізацію механізму, дебати на рівні лідерів щодо впровадження механізму». «Якщо необхідно, через два роки Європейська рада запропонує Єврокомісії внести пропозицію для перегляду в контексті наступного плану макрофінансової допомоги», – розповіло джерело.

Інший представник ЄС розповів про те, коли і як Україна зможе отримувати затверджені 1 лютого виплати: «З березня ми можемо розпочати виплати Україні. Це буде перехідне фінансування обсягом до 1,5 мільярда євро на місяць, яке відбуватиметься до шести місяців – до затвердження українського плану. Після затвердження плану виплати відбуватимуться щокварталу та базуватимуться на виконанні умов, викладених у плані».

Йдеться про фінансову допомогу Україні з бюджету ЄС. Це – 17 мільярдів прямої допомоги і 33 мільярди у вигляді кредитів, які Україна за планом отримає протягом наступних чотирьох років.

ЄС внесе ці витрати до семирічного бюджетного плану, який діятиме ще чотири роки. Для цього необхідне внесення поправок до вже затвердженого бюджету, що потребує згоди всіх країн ЄС.

У Брюсселі 1 лютого проходить позачерговий саміт Євросоюзу, на якому лідери країн ЄС обговорили виділення допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро, заблоковане Угорщиною в грудні. 

Раніше цьому рішенню опирався прем'єр міністр Угорщини Віктор Орбан, що викликало різку критику його дій з боку багатьох лідерів ЄС.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні сухо, заморозки в Карпатах і на Київщині
19:01
"Укренерго" обмежило поставки електроенергії для бізнесу по всій Україні з 18:00, на черзі населення
18:05
Сатира для бидла: про "естрадний гумор" в нашій спливаючій кров’ю країні
17:48
Посли ЄС схвалили надання Україні прибутків від заблокованих активів рф
16:07
Зерновий барон Олег Кіпер: як один чиновник взяв під ручний контроль 85% агроекспорту України і казково багатіє під час війни
15:32
Рада затвердила добровільну мобілізацію ув'язнених і визначила, кому не можна
14:10
Великдень та Різдво улюблені свята українців, День перемоги важливий для 11% (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Топ-5 советов по подготовке к экзамену IELTS
12:03
Віросповідання не є законною підставою для неявки до РТЦК – суд
11:07
«Світ проспав відродження нацизму 24 лютого 2022 року»: звернення Президента України в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]