Українські льотчики в Конго здійснили посадку на кратер найактивнішого вулкану Африки

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Екіпаж вертольоту Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній республіці Конго успішно доставили групу науковців на активний вулкан Ньямлагіра, висота кратера якого сягає трьох кілометрів.

Про цей йдеться в повідомленні прес-служби  Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

– У ранкові години, на які був запланований політ, повітряні маси у районі вулканів-сусідів Ньямлагіра та Ньїрагонго були досить нестабільними. Спостерігалася доволі серйозна турбулентність, – зазначив один із пілотів. – Під час польоту навколо кратеру вулкану нам довелося зіштовхнутися із сильним попутним вітром, швидкість якого сягала 90 км/год. Велике значення мала також і значна висота польоту, адже розрідженість повітря сильно впливає на льотні характеристики вертольоту.

Небезпека чатувала і під час посадки на поверхню кратеру, адже пласти застиглої вулканічної лави є досить крихкими і можуть провалитися під значним тиском. Аби мінімізувати цей ризик, пілоти продемонстрували ювелірну точність керування вертольотом.

Після висадки науковців вертоліт повернувся на аеродром та перебував в режимі очікування. За кілька годин український екіпаж забрав науковців, які поділилися першими спостереженнями щодо вулкану Ньямлагіра. За словами доктора Даріо Тедеско, їм вдалося зафіксувати зміни всередині вулкану, а збільшення рівня лави у лавовому озері.

По поверненню на аеродром міста Гома дослідники подякували екіпажу українського вертольоту за чудово виконану роботу.

- Командування Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго довіряє виконання подібних завдань нашим миротворцям. Українські льотчики зарекомендували себе справжніми професіоналами та мають найбільший досвід виконання складних та нестандартних польотних завдань, - прокоментував начальник відділу національних контингентів та військового співробітництва Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України полковник Леонід Гузло.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського
14:45
Придатних до військової служби ділитимуть на 4 категорії за станом здоров’я - Міноборони (ПЕРЕЛІК)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]