У неділю, 31 березня 2019 року Україна переходить на літній час

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 У неділю, 31 березня 2019 року, нам знову доведеться спати на годину менше. Усе через те, що саме тоді Україна переходить на «літній» час. А це означає, що в ніч із суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, о третій годині ночі українці пересунуть стрілки годинника на годину вперед. Таким чином, у неділю, 31 березня, українцям доведеться спати на годину менше.

Україна і досі підтримує цю «традицію» та двічі на рік, змінює час – в останню неділю березня перехід на так званий «літній» та останньої неділі жовтня – на «зимовий». До слова, наразі перехід на сезонний час проводиться більш ніж у ста країнах світу.

В цей же день відбудеться перший тур виборів президента України.

Європарламент підтримав скасування обов'язкового переведення годинників на літній та зимовий час.

Це означає, що з 2021 року кожна країна, що є членом Євросоюзу, зможе сама обирати: зберегти чинну систему переведення годинників чи взагалі відмовитися від неї, зазначає  Бі-Бі-Сі.

Наразі це питання регулюється директивою ЄС, яка зобов'язує всі 28 країн-членів переходити на літній час в останню неділю березня, і на зимовий - в останню неділю жовтня. 

Ідею відмови від цієї директиви Єврокомісія запропонувала минулого року. Питання висунули на публічне обговорення, в якому взяли участь понад 4,6 мільйона людей, і абсолютна більшість учасників висловилася за скасування процедури переведення годинників.

При цьому в Єврокомісії підкреслюють: яким би не було рішення кожної країни, воно має бути чітко скоординованим з іншими членами ЄС. Інакше це може завдати серйозних економічних збитків.

Ті країни, що зрештою відмовляться від постійних переходів на літній та зимовий час, востаннє переведуть годинники у жовтні 2021 року.

 

Рішення Європарламенту - це ще не крапка в цьому питанні: воно стане основою для майбутніх дискусій між країнами ЄС і для остаточного рішення.

В Україні переводити час на одну годину вперед почали влітку 1981 року - разом із рештою СРСР.

У жовтні 2011 року Верховна Рада ухвалила залишити літній час постійним. Проте після критики з боку експертів та громадян за кілька місяців рішення скасували.

Через рік пролунала пропозиція залишити в Україні лише "зимовий час". Перейти на "літній" вирішили востаннє, щоб не створювати різниці в годинах для гостей чемпіонату Євро-2012 з європейських країн.

Та після закінчення чемпіонату восени 2012 року українці знову перевели годинники на годину назад. Парламентарі пояснили, що Рада не мала часу розглянути законопроект про обчислення часу, оскільки тривала виборча кампанія.

Минулого року в українському уряді розповіли BBC News Україна, що у питанні переведення чи непереведення часу орієнтуються на Євросоюз, оскільки Україна взяла курс на євроінтеграцію.

 

У міністерстві економічного розвитку додавали, що економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час та інформація про зменшення споживання електроенергії під час переведення годинників у Мінекономрозвитку відсутні.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:02
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 6 травня
20:00
У понеділок в Україні сухо лише на півночі, вдень + 13-22°С
18:05
Спільне святкування Пасхи: є бажання до такого дійти
17:11
Тетяна Чорновол: Про зброю "задротів". Перший рік у нас була війна села, прийшла черга воювати місту
16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів
11:43
Більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ, бо очікують чим завершиться війна - Єпіфаній

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]