Сьогодні Світовий день свободи преси. Україна посідає 102 місце серед 180 країн світу

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Сьогодні Світовий день свободи преси. Вільні та незаангажовані ЗМІ — незмінний елемент демократії та свободи слова. Жодне демократичне суспільство не може повноцінно існувати без доступу до прозорої та правдивої інформації. Справедливі та неупереджені державні інституції не можуть існувати без свободи преси.

За даними оцінки “Індекс свободи преси” 2019 року Україна посідає 102 місце серед 180 країн світу.    Рейтинг базується на оцінці рівня свободи, кількості утисків, нападів, арештів та тиску, що здійснюється на журналістів.  

Як зазначають укладачі індексу, Україна має диверсифікований медіа-ландшафт, і її влада ухвалила ряд довгоочікуваних реформ після революції 2014 року, включаючи закони про прозорість власності ЗМІ та доступ до державної інформації. Але, як показало недофінансування нового незалежного громадського мовника, ці вигоди недостатні. Набагато більше потрібно зробити, щоб послабити жорстку хватку олігархів в засобах масової інформації, заохотити редакційну незалежність та боротися з безкарністю.

«Інформаційна війна» з Росією також внесла негативні наслідки в рейтинг, включаючи заборони на російські ЗМІ і соціальні мережі, внесення до чорного списку іноземних журналістів і судові процеси за зраду. Райони, контрольовані сепаратистами на сході, також внесли свій негативний внесок, бо досі залишаються забороненими зонами без критичних журналістів або іноземних спостерігачів.

День відзначається починаючи з 1993 року з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана Віндхукська декларація, у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

За даними ЮНЕСКО, майже 100 журналістів загинули у 2018 році. Сотні ув’язнені. Коли працівники медіа, які поширюють правду, стають жертвами переслідувань — високу ціну за це платить ціле суспільство.

Цього року головне святкування Всесвітнього дня свободи преси відбувається в Аддіс-Абебі (Ефіопія) з 1 по 3 травня. Загальна тема заходу – “Медіа для демократії: журналістика та вибори в часи дезінформації”.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]