Пентагон надасть можливість Україні протестувати нову високоточну маневрену бомбу на російських загарбниках

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня GLSDB

 Нову високоточну бомбу, здатну подолати відстань майже 145 км та навіть обходити гори на своєму шляху, успішно випробував Пентагон і планує передати її Україні безпосередньо на поле бою вже у середу.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на посадовців США та інші джерела.

Такої наземної бомби малого діаметра (GLSDB - Ground-Launched Small Diameter Bombs) немає навіть в інвентарі США, пише видання. Збройні сили Штатів мають подібну версію авіаційної бомби, але не наземну версію, зазначає Голос Америки.

Це абсолютно нова зброя великої дальності, розроблена і виготовлена компаніями Boeing і Saab.

Очікується, що вона буде "значним ударним потенціалом для України" на доповнення до арсеналу далекобійного вогню, сказав посадовець США у коментарі журналістам.

Йдеться про високоточну понад 100-кілограмову бомбу, прикріплену до ракетного двигуна. Її випускатимуть із наземних пускових установок.

Про рішення адміністрації Джо Байдена передати таку бомбу Україні Пентагон оголосив ще у першу річницю російської війни, у лютому минулого року. Але її випробування американськими військовими забрало кілька місяців.

У Пентагоні відреагували на повідомлення про те, що бомба малого діаметру наземного запуску – GLSDB – може бути доставлена в Україну вже 31 січня.

«Що стосується бомб малого діаметру, то, як ми підтвердили минулого року, ми надамо Україні бомбу малого діаметру наземного запуску в рамках наших зусиль з надання допомоги у сфері безпеки, що фінансується USAI. Однак з міркувань безпеки операції ми не збираємося підтверджувати конкретні терміни», – сказав на брифінгу речник Пентагону Пет Райдер.

Він зауважив, що Пентагон надає Україні право говорити про будь-які поставки, зазначає Радіо Свобода.

 

«Але, як я вже згадував, ми продовжуємо тісно співпрацювати з Україною, з нашими партнерами, щоб гарантувати, що Україна отримає і буде готова до використання можливостей, які ми їй надаємо, і якнайшвидше», – додав представник Міноборони США.

GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, дослівний переклад — бомба малого діаметра наземного запуску) – це малогабаритний високоточний боєприпас. Його називають «розумною бомбою» або «крилатою бомбою».

GLSDB

GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26. Такий снаряд може вражати цілі на відстані до 150 кілометрів. Для наведення на ціль зброя використовує супутникову систему позиціонування (GPS) та інерціальну навігаційну систему.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні сухо, заморозки в Карпатах і на Київщині
19:01
"Укренерго" обмежило поставки електроенергії для бізнесу по всій Україні з 18:00, на черзі населення
18:05
Сатира для бидла: про "естрадний гумор" в нашій спливаючій кров’ю країні
17:48
Посли ЄС схвалили надання Україні прибутків від заблокованих активів рф
16:07
Зерновий барон Олег Кіпер: як один чиновник взяв під ручний контроль 85% агроекспорту України і казково багатіє під час війни
15:32
Рада затвердила добровільну мобілізацію ув'язнених і визначила, кому не можна
14:10
Великдень та Різдво улюблені свята українців, День перемоги важливий для 11% (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Топ-5 советов по подготовке к экзамену IELTS
12:03
Віросповідання не є законною підставою для неявки до РТЦК – суд
11:07
«Світ проспав відродження нацизму 24 лютого 2022 року»: звернення Президента України в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]