Підводні камені при купівлі автомобіля за дорученням та кілька порад, як вберегти себе від шахраїв

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Зараз стало досить популярно серед автолюбителів «купувати» автомобілі за дорученням від попереднього господаря. При такій угоді, витрати по переоформленню автомобіля невеликі, а витрати часу – мінімальні. Але такий вид передачі транспортного засобу приховує у собі багато підводних каменів.

Найнебезпечнішим фактором в покупці за дорученням є чистота «минулого» автомобіля. При укладенні угоди нотаріус не стане перевіряти автомобіль на предмет угону, розшуку, чи не чесного «розмитнення», підробки технічного паспорта і т.п. Так само, можна легко попастися на вудку шахраїв, купивши автомобіль – двійник (викрадений транспортний засіб з перебитими номерами кузова під такий же «чесний» автомобіль).

Крім того, купуючи авто за дорученням, варто побоюватися знаходження автомобіля в заставі, або арешті. Убезпечити себе від цього можна, отримавши у нотаріуса «Виписку з державного реєстру обтяжень рухомого майна». Але вона дасть впевненість тільки в тому, що на дату складання виписки автомобіль чистий і не може гарантувати того, що він буде залишатися таким і надалі.

Так як власником автомобіля є людина, вказана в технічному паспорті, при виникненні у нього проблем з банками, податковою, поліцією та іншими службами на його майно може бути накладено арешт у будь-який час, а ще гірше розшук і примусове вилучення. У цьому випадку автомобіль прямо з поста ДПС виїде на штраф майданчик і покупцеві доведеться довго доводити в судах, що він дійсно придбав цей автомобіль і є його власником.

На практиці зустрічаються нечесні на руку продавці автомобілів, які після успішної операції і написання довіреності на покупця, через деякий час її просто скасовують і подають автомобіль в угін та розшук. У цьому випадку, судові тяжби для господаря, який придбав автомобіль також забезпечені.

В даному випадку можна порадити, що в якійсь мірі уберегти себе можна, змусивши господаря написати розписку, що він отримав деяку суму грошей від вас за конкретний автомобіль. Обов’язково вкажіть номерні знаки і ІПН-код.

Незайвим буде також і свідок, який поставить свій підпис в цьому ж документі.

Великі проблеми у новоспеченого автовласника можуть розпочатися у разі смерті господаря автомобіля по технічному паспорту. У цьому випадку довіреність автоматично анулюється, а власником автомобіля буде особа – спадкоємець померлого.

Отже, купуючи автомобіль за дорученням, покупець економить гроші та час на реєстрації, але отримує масу ризиків, описаних вище.

Джерело: WestNews

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]