Німецькі компанії поставляють російським загарбникам будматеріали та обладнання на окуповані території України

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Німецькі компанії беруть опосередковану участь у російському будівництві в окупованому Маріуполі, стверджується в розслідуванні Tagesschau (новинної програми телеканалу ARD).

У розслідуванні йдеться, що так звана реконструкція Маріуполя, окупованого російськими військами два роки тому після кількох місяців облоги, відіграє важливу роль для Кремляза Радіо Свобода. «Але хто допоможе йому у цьому проєкті? У річних звітах, на сайтах компаній, на фотографіях та у відео – скрізь є свідчення та докази того, що німецькі компанії також відіграють важливу роль у реконструкції Маріуполя», – стверджує Tagesschau.

Насамперед ідеться про корпорацію Knauf. У Росії продовжує працювати її дочірня компанія. Сама корпорація стверджує, що вона працює виключно на російському ринку, проте, як говориться в розслідуванні, на будівництві в Маріуполі, зокрема, на замовлення Міноборони Росії, використовуються будматеріали Knauf.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло компанію-виробника будівельних матеріалів Knauf до списку «спонсорів війни» – про це воно повідомило 23 листопада минулого року.

За даними НАЗК, протягом 2022 року Knauf сплатив до бюджету Росії близько 117 мільйонів доларів. Також компанія, за даними агентства, «активно сприяє мобілізації в Росії».

У жовтні 2022 року німецькі ЗМІ акцентували увагу на тому, що компанія Knauf підтримує мобілізацію своїх співробітників до лав збройних сил РФ. Йшлося про те, що російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували з владою списки тих, хто дуже потрібен на виробництві, а кого можна відправити на війну. Частину тих, хто одержав повістку, начебто, навіть вивозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії».

Ще одна компанія, про яку йдеться в матеріалі – фірма з Мюнстерланду в Північному Рейні-Вестфалії – WKB Systems. Вона виготовляє обладнання для виробництва пористого бетону. Це обладнання, як стверджується, використовується на будівництві в Маріуполі.

Основним акціонером компанії, як кажуть у розслідуванні, є російський бізнесмен Віктор Бударін. Компанія постачає свою продукцію російській фірмі того ж таки Бударіна. При цьому ані він сам, ані компанія не перебувають під санкціями.

Точної кількості мирних жителів, які загинули під час штурму Маріуполя, не встановлено. Якщо судити за кількістю поховань, що зʼявилися під час та після облоги міста, число могло перевищити 10 тисяч людей. Місто було сильно зруйноване. Нині російські прокремлівські ЗМІ активно висвітлюють будівництво та відновлювальні роботи.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]