Московська церква в Україні відкрито вже плює на владу, суди й насміхається з Кличка

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Московські попи вчергове фактично показали дулю Українській державі в особі суду й місцевій владі в особі столичної влади. "Храм-кіоск" УПЦ МП розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, і який повинні були знести по рішенню суду ще у вересні минулого року, й досі стоїть на місці й функціонує.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук відома журналістка Мирослава Барчук:

"Гуляла сьогодні з друзями Пейзажкою і побачила, що МАФ  УПЦ МП на території Десятинної далі живе і процвітає. Пригадуєте, ще восени 2023 було рішення Апеляційного суду Києва про його демонтаж? 

 «Храм-кіоск» далі торгує свічками, іконами, якимись книжками, баба за прилавком проклинає «уніатов, бєзбожніков і хрістопродавцев», тобто у них все як завжди. 

Я запитала відвідувачів (абсолютно сучасних, молодих, good looking людей), які заходили до цього МАФу, чи в курсі вони, що РПЦ оголосила війну проти України священною. Виявилось, що вони моляться за мир і вразумлєніє безбожників (тобто за мене), через яких власне і почалась ця війна. 

Дивне враження. Чудовий день, сонячний Київ, цвіт і пахощі на Володимирські гірці, україномовне море людей, красивих, розумних облич, і раптом всередині цього старий жахливий метастаз. 

Пригадуєте заяви Мінкульту, Карандєєва про перемогу над «осередком країни-агресорки в центрі Києва»? І що ж? А нічого. Осередок далі існує, ніякої перемоги нема. Рішення суду не виконане досі."

Нагадаємо, що 14 вересня, 2023 року Північний апеляційний господарський суд зобов'язав демонтувати «храм-МАФ» на території Музею історії України. 

Читайте також: Остання надія Путіна в Україні: як Кремль і Новінський атакують законопроєкт про обмеження впливу МП в Україні

Гундяєвське УПЦ МП позивалось на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 по справі № 910/9385/20, однак програла справу. Суд підтвердив зобов'язання звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-мафу на території Національного музею історії України.

«Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, заклад, що знаходиться в споруді, поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора вже 14 років поспіль», - жалілись в Мінкульті.

 

У 1998 році столичне землеуправління передало Національному музею історії України земельну ділянку. У 2004 році тодішній очільник музею Сергій Чайковський дав громаді УПЦ МП дозвіл на зведення на цьому місті каплиці. Через два роки релігійна громада МП встановила тимчасовий намет, який ще через рік перетворився на дерев'яну каплицю.

 

У 2011 році Юрій Мірошниченко, тодішній представник Януковича у Верховній Раді, зареєстрував законопроект, згідно з яким держава мала профінансувати православний комплекс біля фундаменту Десятинної церкви. Ця спроба (як і наступна) виявилась невдалою – профільний комітет парламенту та громадськість виступили проти.

Але вже наступного, 2012 року релігійна громада через суд отримала право власності на будівлю (але не на землю). Впродовж двох років музей Десятинної церкви отримав 10 мільйонів гривень з бюджету.

У 2017 році В'ячеслав Толпига, який понад 10 років досліджував цю тему, зареєстрував петицію щодо зносу каплиці. У 2018 році архітектори Олександр Горбань та Олексій Шемотюк намагалаися підпалити каплицю, бо вважали, що будівля зведена незаконно.

Того ж року НМІУ звернувся до Окружного суду Києва з вимогою визнати рішення про держреєстрацію прав громади УПЦ МП на незаконно зведену каплицю – протиправною.

У 2021 році Національний музей історії України в суді вимагав знести каплицю на його території. Згідно з позовом, каплицю звели самочинно біля залишків Десятинної церкви.

 

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]