Хто з західних виробників допомагає Росії робити зброю для війни проти України

|
Версия для печатиВерсия для печати
Детальна фотографія показує чіпи Cypress Semiconductor у бортовому комп’ютері ро

 Росія втратить можливість виготовляти зброю лише тоді, коли Захід налагодить ефективний контроль за підсанкційними товарами. Цього ж досі не сталось. Аналіз майже 2,5 тис компонентів із 76 видів російської зброї показав: майже три чверті з них вироблені компаніями, зареєстрованими в США.

8 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило базу даних іноземних компонентів у російській зброї. У цей день база налічувала 2 453 елементи (мікросхеми, транзистори, конденсатори) у ворожих БПЛА, ракетах та системах радіоелектронної боротьби.

Компанії яких країн постачають компоненти для російської зброї

Компанії яких країн постачають компоненти для російської зброї

Перше, що впадає в око: абсолютна більшість компонентів у російській зброї вироблені американськими компаніями – 1 813 або 74% від усіх проаналізованих НАЗК деталей. У Росії зроблені не більше десяти компонентів, в основному GPS та навігаційні приймачі для деяких видів БПЛА, таких як "Орлан".

Горезвісні дрони-камікадзе Shahed, які вже збирають у Росії, мають 44 ідентифіковані деталі і жодної, виробленої в країні-спонсорі тероризму. По 14 деталей у "мопедах" зроблені компаніями із США та Китаю. Також є компоненти, які виготовляють німецькі, швейцарські, японські та нідерландські компанії.

В інших видах російської зброї американських компонентів ще більше. Найчастіше їх виробляли компанії Analog Devices і Texas Instruments.

Інформацію про те, що мікропроцесори цих виробників легко знайти в російській зброї, рік тому оприлюднив Королівський інститут об'єднаних служб (RUSI) у Лондоні. Його спеціалісти розібрали ракету "Искандер" і дослідили всі її деталі.

У Texas Instruments заявили, що припинили продажі в РФ та Білорусь у лютому 2022 року. "Ми не підтримуємо та не виправдовуємо використання наших продуктів у програмах, для яких вони не призначені", – повідомила компанія.

Проте, схоже, це лише частина правди. Після того як США і країни Євросоюзу ввели санкції на продукцію подвійного призначення, до якої належать і мікросхеми, пряма торгівля західних компаній з росіянами справді припинилася.

Однак Росія знайшла альтернативний імпорт, який компенсує втрачені товарні потоки з країн, що ввели санкції, зазначає Хелі Симола з Bank of Finland.

Її дослідження показує, що експорт з країн, які ввели санкції проти РФ (США, Великобританія, члени ЄС), суттєво знизився в усіх групах (на 65% для товарів розкоші і на 96% для товарів подвійного призначення), але експорт з країн Кавказу, Центральної Азії, Південно-Східної Європи та Китаю стрімко зріс.

За даними звіту Київської школи економіки, близько 60% продукції Analog Devices чи Texas Instruments, яка опинилася в РФ у 2022 році, були частиною виробничих ланцюгів у Китаї, Малайзії і решті країн Південно-Східної Азії. 85-90% поставок до Росії здійснювалися через фірми з Китаю та її анклаву – Гонконгу.

"Обмежити доступ Росії до ресурсів для її військового виробництва має бути пріоритетом для союзників України", – кажуть у Київській школі економіки.

Як це зробити? До кінця не зрозуміло.

"Якщо Китай реекспортує товари, які перебувають під санкціями і вироблені в країнах, що ввели санкції, наприклад, у країнах Євросоюзу чи США, це буде розцінено як порушення режиму санкцій. Проте китайський експорт власної продукції до Росії не є ухиленням від санкцій", – зазначає Симола.

Іноді цей виробничий шлях важко однозначно трактувати. За даними дослідників, Texas Instruments виробляє чипи, які постачає китайській Imaxchip Technology Co, а та робить з них плати, які потім знаходять у російських ракетах.

Джерело: Економічна правда, ПРОЄКТ WEEKLY CHART


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю в Україні дощитиме лише на сході та заході, вдень тепло
18:04
Зауранія: чому росія лізе в Нігер
16:04
Бутусов: Про генералів, "паперові війни", "мистецтво доповіді" та сучасну війну: чому Сирський і Содоль потрапили під критику
14:11
Інформаційні ресурси упц (мп) поширюють тези російської пропаганди про «нелегітимність» Президента України, це свідома антиукраїнська діяльність
12:56
Залишення позицій під Харковом: проти командування 125 бригади відкрили справу
10:00
Мінкульт нарешті перевірить стан Почаївської лаври, якою користується московський патріархат
08:06
Втрати росії на фронті перевалили за півмільйона осіб
20:00
На вихідні в Україні переважно сухо, вдень +17-26°С
18:08
Влада дає рпц в Україні місяць часу на звільнення Нижньої лаври, далі застосують силу, - Карандєєв
17:13
До суду передали справу генерала Володимира Тоцького, ексзаступника голови СБУ часів Януковича

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]