Громадянської війни у Штатах не буде, розмови про вихід Техасу зі складу США - трюк республіканців перед виборами

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

У Техасі минув термін, наданий федеральною владою штату на те, щоб надати доступ прикордонникам до демонтажу колючого дроту на кордоні з Мексикою. Влада Техасу вже відмовилася виконувати цю вимогу, що може стати новим витком міграційної кризи. 

Російська пропаганда скористалася протистоянням і у своїх каналах активно розкручує тезу про швидке відділення Техасу і мало не нову громадянську війну Півночі та Півдня. Але ці надії хибні, зазначає видання The Insider.

Причини конфлікту

Протистояння влади Техасу з федеральним урядом через потоки мексиканських мігрантів загострилося на початку цього року. У Twitter у трендах вже два тижні перебуває тема #CivilWar. Конфлікт безпосередньо впливає і на російсько-українське протистояння: через суперечки навколо Техасу республіканці не затверджують пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю.

Головна причина — дедалі більше нелегальних мігрантів із Мексики. До кінця 2023 року щодня до США з боку Мексики в'їжджало по 10 тисяч людей. Оскільки безпосередньо з Мексикою межує саме Техас, цей штат приймає на себе більшу частину мігрантів, що штат не влаштовує. Раніше влада Техасу ухвалила рішення вивозити мігрантів автобусами в інші штати, і так було вивезено десятки тисяч людей. Потім Техас вирішив обгородити загородженнями з колючого дроту ті місця, де мігранти незаконно переходять кордон. Це викликало конфлікт із федеральною владою, оскільки штат немає права регулювати питання міграції, це предмет федерального ведення.

22 січня Верховний суд США ухвалив рішення, згідно з яким прибирається заборона на демонтаж колючого загороджувального дроту. Іншими словами, суд взагалі ні до чого не зобов'язував Техас, але розв'язав руки федеральній владі самим демонтувати, зазначає американський юрист Ігор Слабих. Проте багато ЗМІ пишуть про рішення саме як про наказ дріт демонтувати, що не відповідає дійсності.

26 січня минув термін, наданий міністерством внутрішньої безпеки США генпрокурору Техасу Кену Пакстону. Він мав надати співробітникам федеральної прикордонної служби доступ до парку Шелбі поряд із прикордонною річкою Ріо Гранде в місті Ігл-Пасс, де прикордонники і повинні зняти колючий дріт.

Губернатор Техасу Грег Ебботт 25 січня відмовився підкорятися цій вимогі і доручив Техаській нацгвардії продовжувати контролювати кордон із Мексикою, звідки до штатів прибувають мігранти. Нацгвардія штату продовжує встановлювати нові загородження. Ебботт стверджує, що федеральний уряд «порушив договір між США і штатами», нібито відмовившись забезпечити дотримання діючих імміграційних законів.

«Президент Байден проігнорував вимогу Техасу виконати свої конституційні обов'язки», - написав Ебботт у заяві, назвавши Байдена «беззаконником» і пославшись на те, що Джеймс Медісон, Олександр Гамільтон та інші американські отці-засновники включили до Конституції США заходи, що дозволяють штатам відстоювати "суверенний інтерес" у захисті своїх кордонів від "зовнішніх загроз на кшталт картелів, які переправляють через кордон мільйони нелегальних іммігрантів».

Ця заява викликала в мережі бурхливі розмови про громадянську війну і навіть про вихід Техасу зі складу США: 25 губернаторів-республіканців опублікували заяви на підтримку Ебботта та його опору федеральному уряду.

"Ми всі тепер прикордонні штати", - заявив губернатор Вайомінга Марк Гордон, а інші губернатори, такі як ДеСантіс і Рейнольдс, говорять про те, щоб відправити свої сили Національній гвардії на допомогу Техасу. Губернатор Теннессі Біл Лі заявив, що дії уряду на південному кордоні «ставлять під загрозу безпеку всіх американців».

«Теннессі завжди підтримував Техас, і ми завжди підтримуватимемо його», - написав він. Консерватори розцінили це як явний натяк на те, що Теннессі та Техас поєдналися з Конфедеративними Штатами Америки під час Громадянської війни.

Вплив іммігрантської кризи у США на війну в Україні

Адміністрація Байдена домагається виділення величезних коштів на допомогу Україні, а контрольована республіканцями Палата представників відмовляється ці кошти виділяти, вказуючи на те, що насамперед їх потрібно направити на вирішення внутрішньої проблеми — зміцнення кордону з Мексикою.

Республіканці пропонують не лише зміцнити кордон, а й підняти планку параметрів для розгляду прохань про політичний притулок та полегшити процес депортації нелегальних іммігрантів. Протягом кількох місяців багато представників Республіканської партії наполягали на тому, що вони зможуть підтримати подальшу допомогу Україні лише в тому випадку, якщо вона супроводжуватиметься запровадженням більш жорстких заходів щодо безпеки кордонів для подолання цієї кризи.

Байден прийняв багато їхніх умов і двопартійну угоду, здавалося, буде прийнято зовсім скоро. Проте завадив кандидат у президенти США на майбутніх виборах Дональд Трамп. Він виступає проти переговорів демократів із республіканцями, оскільки робить імміграцію своїм центральним посланням передвиборчої кампанії.

І не лише Трамп — тему активно тиражує російська пропаганда, публікуючи матеріали про те, як Байден не справляється із ситуацією. Наприклад, пропагандистське видання «Известия» запитує, чи перебувають Штати на порозі громадянської війни, яку «передбачив» Дмитро Медведєв у грудні 2023 року. Це питання тричі повторюється у матеріалі, проте спроби відповісти на нього там немає.

А призначений російською владою сенатором від окупованої Запорізької області Дмитро Рогозін пообіцяв, що «дружні нам спільноти воїнів-добровольців, які мають багатий бойовий досвід, нададуть підтримку патріотам Техасу в їх боротьбі за незалежність проти світової клоаки». Він також написав, що «Техас має право на свободу та самовизначення». Така заява стосовно будь-якого з російських населених пунктів підпадала б під статтю 280.1 КК РФ про публічні заклики до порушення територіальної цілісності країни.

Чи чекати на нову громадянську війну в США

Тема сецесії Техасу – давня карта, яку розігрує Республіканська партія, розповів у розмові з The Insider політтехнолог-американіст на правах анонімності. Розігрується вона або у кризові моменти, або перед виборами.

«Звичайно, жодної громадянської війни у ​​США не буде, як би про це не писали журналісти. Це суто політтехнологічний трюк партії для мобілізації свого електорату. Техас не має ні юридичних, ні фінансових, ні політичних інструментів для виходу зі складу США. Судова влада вже висловилася на користь федеральної, а не Техасу. Верховний суд сказав однозначно, що питання міграції — це не питання інтервенції чи війни. Тому гойдатимуть цю тему аж до виборів і, може, трохи згодом».

Американський юрист Ігор Слабих у розмові з The Insider зазначив, що вихід Техасу зі складу США він вважає малоймовірним з наступних причин:

  1. Немає юридичної процедури виходу.
  2. Самі республіканці Техасу не підтримують ідею і нещодавно зарубали чергову спробу винести питання на референдум.

«Також сумнівна федералізація національної гвардії штату, коли розпорядженням федеральної влади командування національної гвардії штату буде передано від губернатора федеральній владі. Таке лише кілька разів відбувалося в історії США і має свої обмеження, тому поки що не здається реальним.

Те, що події вплинуть на вибори, — безперечно. Але яке саме – це питання. При цьому ситуація може змінитися до виборів. Республіканці пов'язали підтримку України з питанням захисту південного кордону, і Байден цим скористався: він пішов назустріч республіканцям, і демократи розпочали обговорення заходів, які можуть бути вжиті.

У результаті республіканці опинилися в непростій ситуації: про ситуацію на кордоні вони не просто говорили, а кричали останні кілька років, і позитивні зрушення у питанні регулювання міграції заберуть у республіканців можливість критикувати Байдена. При цьому якщо буде створено якийсь спільний план і цей план не спрацює, Байден будь-які провали з питань охорони кордону пояснюватиме об'єктивними причинами (адже він зробив те, що хотіли республіканці, і це не спрацювало).

Частково правильність такого припущення підтверджується тим, що, за повідомленнями ЗМІ, Дональд Трамп вимагає від республіканців у Конгресі не робити нічого для вирішення проблеми, щоб можна було продовжувати критикувати Байдена. Що саме зробить Конгрес і як на це відреагує Байден, поки незрозуміло».

Боротьба з мігрантами приносить владі Техасу мільярди доларів

Активну боротьбу з мігрантами Ебботт розпочав ще 2021 року, каже політолог-американіст Ян Веселов. Тоді техаський губернатор оголосив операцію «Самотня зірка», під час якої 20 тисяч службовців Нацгвардії та Департаменту громадською безпекою патрулювали кордон та шукали нелегальних мігрантів. Штат витратив на це 10 мільярдів доларів і звітував про майже 500 тисяч затримань та вилучення 453 мільйонів доз наркотику фентанілу.

Влада також встановила на прикордонній річці Ріо Гранде масивні буї та загородження з колючого дроту. За словами співробітників місцевих правоохоронних органів, це призвело до зростання смертності серед мігрантів, які тонуть у річці. Крім того, техаські правоохоронці тепер відмовляються пропускати до річки співробітників федеральних прикордонних служб. 12 січня під час такого конфлікту в річці потонула жінка із двома дітьми. 

WSJ з посиланням на лист одного з патрулюючих кордон поліцейських пише, що патрулям було наказано зіштовхнути матір назад у річку, відмовляти мігрантам у воді навіть у сильну спеку і не дати дістатися до берега 4-річній дитині, яка намагалася перебратися через мотки колючого дроту.

Журналісти Wall Street Journal з'ясували, що операція «Самотня зірка» не така успішна, а в районах її проведення нелегальна міграція навпаки зросла. Тисячі арештів, проведених місцевими силовиками, не мали відношення до кордону та нерідко були пов'язані з проникненням у приватну власність. 

Суди вважали арешти дискримінаційними і багато з них скасовували. 13% затримань проводилося за 100 і більше миль від кордону, причому найчастіше заарештовували громадян США. Незважаючи на спірні результати влада продовжує операцію і до 2025 року виділила ще 5 мільярдів доларів.

Причину зростання міграції, що триває, пояснює Гіл Керліковське, який обіймав посаду митного комісара при колишньому президенті Бараку Обамі. За його словами, невеликий термін арешту в американській в'язниці - маленька плата за можливість опинитися на території США: «для переважної більшості цих людей, які пережили те, що вони пережили вдома, відбування невеликого терміну в окружній в'язниці за незаконне проникнення на територію не є стримуючим. фактором».

Джерело: The Insider

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]