Де можна буде сховатися від глобальної катастрофи?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Що робити, якщо світ матиме справу з глобальною катастрофою у формі пандемії? Вчені з університету Отаго у Новій Зеландії мають відповідь.

Якщо наразі невідомий нам патоген уразить людство, то шанси на виживання окремої людини виявляться дуже низькими, зазначає BBC.

Але вони все ж є, і якщо комусь пощастить і внаслідок збігу обставин вони зможуть уникнути зараження, то зможуть пережити катастрофу і передати свої гени наступному поколінню.

Дослідники з університету Отаго запропонували кілька стратегій виживання на випадок катастрофічної пандемії або іншої глобальної катастрофи.

Місцями ці пропозиції нагадують сторінки з фантастичного роману, але вчені переконані: людство вже зараз має справу з серйозними загрозами своєму існуванню."Відкриття в області біотехнологій можуть призвести до розповсюдження штучного патогена, який буде загрожувати існуванню нашого виду", - вважає фахівець у сфері медичної статистики Нік Вілсон, який брав участь у дослідженні.

"Хоча переносники хвороби можуть швидко розповсюджуватися по світу, долаючи національні кордони, група людей, яка має необхідні наукові та технічні знання і зможе вкритися на ізольованому острові, здатна буде відродити людський вид і цивілізацію", - каже він.

Вчені розглядали тільки ті місяця на планеті, які оточені океаном, мають достатньо високий рівень життя, чисельність яких перевищує 250 тисяч людей, а також має достатні природні та енергетичні ресурси".

Окрім того, враховувалися такі фактори, як політична та соціальна стабільність, географічне розташування і кліматичні умови.

В результаті вчені склали список із 20 країн, з яких виділяються три, які отримали найбільші оцінки за шкалою від 0 до 1."Острівні країни - Австралія (0,71), Нова Зеландія (0,68) та Ісландія (0,64) наділені якостями, які можуть зробити їх укриттям на випадок катастрофічної глобальної пандемії і з яких може вирости нова цивілізація", - йдеться у науковій статті.

Усі інші країни у списку, які задовольняють потрібні критерії, набрали менш як 0,5 бала за запропонованою шкалою - це Японія, Барбадос, Куба, Фіджі та Ямайка.

Вчені припускають, що їхня методологія може мати низку недоліків, які доведеться виправити в рамках майбутніх досліджень.

Попередні дослідження тієї ж групи вчених показали, що повне закриття кордонів таких острівних держав у випадку глобальної пандемії стало б для них розумною стратегією.

Джерело: BBC 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]