Чому збиття ЗСУ російського бомбардувальника Ту-22М3 є унікальним

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Російське окупаційне військо сьогодні зранку, 19 квітня, втратило свій бомбардувальник Ту-22М3, який ворог використовував для терористичних ракетних обстрілів України — у мережі вже з’явилися яскраві кадри падіння літака та фото з місця його "приземлення".

Водночас актуальним залишалося питання, що ж стало причиною падіння ворожого літака, бо варіант з "дружнім вогнем" російської ППО виглядає досить неправдоподібно, зазначає профільне видання DEFENSE EXPRESS.

Але тепер ми маємо підтвердження Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Миколи Олещука, що ворожий бомбардувальник Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22, було збито у результаті роботи зенітних ракетних підрозділів ПС ЗСУ у взаємодії з Головним управлінням розвідки Міноборони України. І це вперше, коли літак було знищено Силами оборони України безпосередньо в небі — раніше ворог втрачав його "на землі". 

збитий російський Ту-22МЗ

збитий російський Ту-22МЗ

Чому сьогоднішнє збиття такого бомбардувальника є унікальним, і які деталі слід розуміти пояснили у виданні DEFENSE EXPRESS.

На цей час є не просто офіційне підтвердження від Повітряних Сил про те, що сьогодні вранці 19 квітня 2024 року було збито російський ракетоносій Ту-22М3. Але і є заява від Головного управління розвідки про те, що для збиття цього літака використовувався "той же засіб ураження, що і при збитті А-50".

Виходячи навіть із такої вказівки можемо зробити припущення, що під час сьогоднішньої акції наші зенітники застосовували насправді невідомий тип зброї, і це точно не Patriot із дальністю ураження аеродинамічних цілей до 185 кілометрів, і точно не С-200, в якого "паспортна" максимальна дальність стрільби складає 285 кілометрів. Зауважмо, що ГУР МОУ та ПС ЗСУ в своїй офіційній комунікації уникають говорити про тип засобу ППО, і такого курсу слід триматись і надалі.

Значення сьогоднішньої події можна сформулювати не просто фразою "вперше збито стратегічний бомбардувальник за весь час війни РФ проти України", але й також – "вперше у воєнній історії збито важкий бомбардувальник-ракетоносій". Тут варто наголосити, що ракета типу Х-22 із дальністю пуску навіть на рівні 300 кілометрів в теорії дозволяла рашистському Ту-22М3 взагалі не заходити в зону ураження ППО, та й "дістати" цей літак на такій дистанції вважалось до сьогоднішнього дня в бойових умовах взагалі неможливим.

Прискіпливі читачі можуть раптом згадати про епізод, що росіяни під час війни проти Грузії в 2008 році також втратили збитим один Ту-22М3. Але тут можна відповісти, що цей епізод для порівняння із подією сьогоднішнього ранку взагалі не підходить. 

Як розповідали раніше в одній з публікацій, тоді у серпні 2008 року росіяни застосували Ту-22М3 як класичні "бомбовози", та діяли (як їм тоді здавалось) в умовах повної відсутності протиповітряної оборони противника. Тому на збитому бомбардувальнику бортові засоби РЕБ були взагалі несправні, а спроба рашистів відбомбитись некерованими авіабомбами по одному із грузинських об’єктів завершилась раптовим контактом із ЗРК типу "Оса" чи "Бук" та доволі принизливою втратою.

Після цього росіянам здавалось, що вони зробили усі висновки, щоб така ганьба більше не повторилась. Але сьогоднішній ранок показав, що ворог крупно помилився. 

Варто також окремо наголосити, що Росія вперше застосувала Ту-22М3 саме як ракетоносій саме у війні проти України, починаючи із травня 2022 року. До того моменту під час воєн проти Чечні (1990-ті роки), Грузії та кампанії в Сирії (2017-2019 роки), та під час облоги Маріуполя рашисти використовували Ту-22М3 як засіб доставки некерованих авіабомб та в умовах відсутності протидії від ППО сторони, яка обороняється.

Джерело: DEFENSE EXPRESS


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]