Я не розумію, як Україна може вести бізнес з Росією, якщо та захопила її моряків, — генерал НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зважаючи на дії Росіїї на Чорному морі, зараз НАТО має використовувати всю міць, міць Альянсу, щоб цей тиск було дійсно відчутним. Навіть в Україні, в Одесі, дві третини транспортних компаній, керуючих портом, - російські! В Одесі! Я не розумію, як Україна може вести бізнес з Росією, якщо та захопила її моряків.

Про це розповів колишній командувач Сухопутними військами США в Європі (2014-2017), генерал-лейтенант у відставці генерал Бен Ходжес литовському DELFI під час перебування на Вільнюському форумі з безпеки.

«По-перше, членам ЄС і НАТО необхідно голосно і ясно заявити, що Крим - територія України, і її необхідно повернути Києву. По-друге, я думаю, треба посилити економічний тиск. Тепер ми повинні використовувати всю нашу міць, міць Альянсу, щоб цей тиск було дійсно відчутним. Навіть в Україні, в Одесі, дві третини транспортних компаній, керуючих портом, - російські! В Одесі! Я не розумію, як Україна може вести бізнес з Росією, якщо та захопила її моряків» — говорить Ходжес.

ВІн також виказав нерозуміння політикою Німеччини щодо "Північного потоку-2". «Як може Німеччина, наш головний партнер, втягуватися в цю гігантську угоду? Звичайно, німці кажуть, що це бізнес, а не політика, що, звичайно є абсолютно фальшивим аргументом. Тобто абсолютно точно Росія повинна бути покарана економічно, інакше вона буде продовжувати робити те, що вважає за потрібне», підкремлив генерал.

Повертаючись до Чорноморського регіону, я нагадаю, що у військовій сфері, на відміну від ситуації на Балтиці, члени Альянсу обмежені в своїх діях Конвенцією Монтре від 1936 року. А вона каже, що тільки чорноморські держави - Росія, Румунія, Болгарія, Грузія, Туреччина та Україна - мають можливість проводити повноцінні військові кораблі в будь-який час. Нечорноморські держави - США, Великобританія, Німеччина, Італія і Франція - в цьому праві обмежені: лише 21 день і тільки кораблі певного класу і тоннажу. Як скоординувати зусилля в рамках цієї Конвенції? Для НАТО і наших країн-партнерів, як Грузія і Україна, щоб протистояти тому, що робить Росія, необхідно створити наш власний A2 / AD (Anti Access / Area Denial) - "захисну сферу" з використанням морських і наземних систем, які дають змогу захистити в першу чергу Румунію і не дати ВМФ Росії заблокувати, наприклад, Одесу. А це, на мій погляд, може статися, — прогнозує Ходжес.

Зрозуміло, в українському керівництві є дуже розумні, професійні люди, які намагаються зробити військовий бюджет максимально прозорим. Але якщо взяти історію, що спливла кілька тижнів тому, про сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (Олега Гладковського - Ігоря - ред.), який ввозив в Україну запчастини з Росії і продавав їх армії втридорога. Це неймовірно!

Поки подібне відбувається в Україні, у Заходу зростає занепокоєння. Та й російське керівництво, бачачи, як люди в Україні втрачають довіру до влади, продовжить тиснути на ці слабкі місця. А при цьому вже вбиті тисячі військових! Українські військові сидять в окопах, наче надворі 1915 й рік. А кінця не видно! Вони гідні кращого!

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]