Верховний суд підтвердив право власності держави на Гостинний двір на Подолі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховний cуд залишив у силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю «Гостинного двору» на Подолі в Києві.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

“У вівторок, 08.05.2018, Верховний суд підтримав принципову позицію прокуратури Києва та регіонального відділення Фонду держмайна по Києву та залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю «Гостинного двору», що розташована на Контрактовій площі у Києві”, - йдеться в повідомленні.

Як нагадали в прокуратурі, будівля Гостинного двору загальною площею 9 433 м кв з 1994 року перебувала в оренді приватної структури – ПАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація».

За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Однак регіональним відділенням Фонду держмайна по Києву неодноразово встановлювались факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об’єкту оренди, чим створено загрозу руйнації пам’ятки архітектури «Гостинний двір», зазначили в Генпрокуратурі.

У зв'язку з цим регіональне відділення ФДМУ звернулось до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути майно. Однак суд першої інстанції відмовив у задоволені позову.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, прокуратура Києва оскаржила його в Апеляційному суді, який погодився з доводами прокуратури.

“Верховний суд у повному обсязі підтримав позицію державних органів у вказаній справі, зобов’язавши ПАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» повернути державі будівлю «Гостинного двору», - наголосили в Генпрокуратурі.

Як відомо, Гостинний двір на Контрактовій площі у Києві збудований у 1809 році. На будинок претендував Андрій Кравець, друг Льовочкіна, який при Януковичу очолював ДУСю.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]