В СБУ злякались якихось "судових прецедентів" та дозволили Кіркорову їздити в Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство культури та інформаційної політики України виключило російського співака, Філіпа Кіркорова зі списку осіб, що загрожують національній безпеці України. Відповідне рішення було прийнято після запиту від Служби безпеки України.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

У Міністерстві культури пояснюють, що відповідний запит про виключення Кіркорова з чорного списку, вони отримали від СБУ. Спецслужба попросила відкликати свій попередній лист про включення росіянина в чорний список.

“Відповідно до Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 року No 885 (зі змінами), та на підставі звернення Служби безпеки України від 25 червня 2021 року No 5/1/1-7000 визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 22 червня 2021 р. No 446 “Про оновлення Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України та його оприлюднення на офіційному вебсайті”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що включаючи або виключаючи тих чи інших осіб з переліку, Міністерство здійснює тільки адміністративну технічну дію щодо оприлюднення даної інформації. Рішення приймають компетентні органи – в даному випадку СБУ.

Також у Мінкульті зазначили, що СБУ не пояснила причини свого рішення.

“При цьому як причини включення, так і причини виключення осіб зі списку СБУ у своїх листах до МКІП не зазначає”, – йдеться в повідомленні.

Служба безпеки України рекомендувала Міністерству культури та інформаційної політики виключити російського поп-виконавця Філіпа Кіркорова зі списку осіб, що представляють загрозу національній безпеці на підставі роз'яснення Мінкульту. Так мотиви своїх дій СБУ роз'яснила в коментарі «Українській правді».

У відомстві повідомили, що 24 червня отримали від Мінкульту роз'яснення, в якому згадувалися якісь «судові прецеденти із зазначених питань». 

«Служба безпеки України потребує додаткового опрацювання даного питання», - йдеться у відповіді.

23 червня Міністерство культури внесло Філіпа Кіркорова до «чорного списку» на підставі листа СБУ, в якому були викладені факти публічної підтримки співаком російської окупації Криму. Виконавець неодноразово називав півострів «російським» і відвідував окуповану територію.

Однак уже 27 червня Кіркорова виключили зі списку на підставі іншого листа СБУ. У Мінкульті наголосили, що виконують лише адміністративну технічну частину роботи, а рішення про включення та виключення зі списку ухвалює Служба безпеки України.

Це при тому, що СБУ заявляла, що має докази того, що Кіркоров свідомо заперечував територіальну цілісність та суверенітет України, а у своїх висловлюваннях виправдовував агресивні дії Російської Федерації. 

В СБУ розказували, що 18 березня 2021 року Філіп Кіркоров виступив на концерті “Большой праздничный концерт в честь семилетия воссоединения Крыма с РФ”, який відбувся за участі президента Росії Володимира Путіна. Своєю участю у цьому заході співак підтримав окупацію Криму та назвав півострів “своїм улюбленим місцем у Росії”. Також Кіркоров допустив ряд інших пропагандистських висловлювань, як неодноразово робив це раніше.

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]