Українська сторона СЦКК повідомляє про перешкоджання роботі СММ ОБСЄ бойовиками

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська сторона СЦКК повідомляє про випадки перешкоджання роботі СММ ОБСЄ на тимчасово непідконтрольній Уряду України територіях

СММ ОБСЄ систематично фіксує випадки різноманітного перешкоджання роботі Місії з боку російських найманців, повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил..

Однак, не зважаючи на прагнення Місії виконати покладені завдання по всій території ОРДЛО, СММ на цей час не здатна в повному обсязі здійснювати свої моніторингові заходи у зв’язку з ускладненим перетином лінії розмежування та пересуванням своїх патрулів між ОРЛО та ОРДО. Такі обмеження змусили СММ діяти трьома окремими операційними підрозділами: підрозділ на підконтрольній Урядові України території, підрозділи в ОРДО та в ОРЛО. Ці виклики були додатково ускладнені заходами, ініційованими збройними формуваннями РФ у 2020 році, а саме додаткові вимоги наявності актуальних сертифікатів тестування на COVID-19 та інші протипандемічні заходи.

З 20 березня, Місія зафіксувала нові тенденції обмеження її роботи на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

До них відносяться вимоги збройних формувань РФ щодо обшуку причепів та автомобілів СММ і як наслідок, відмова у подальшому пересуванні патрулів у разі відмови догляду. Такі обмеження не тільки порушують дипломатичні протоколи, але безпосередньо впливають на виконання покладених на СММ обов’язків.

Російські найманці додатково посилюють надскладну ситуацію, створену системними обмеженнями після закриття КПВВ у контексті пандемії COVID-19. Якщо Місія не зможе проводити свою адміністративну діяльність, постачати медичне обладнання, включаючи COVID тести, то це безпосередньо буде впливати на працездатність СММ на тимчасово окупованих територіях. Свобода пересування Місії за другий тиждень квітня була обмежена 15 разів, 13 з яких у Донецькій і 2 в Луганській області.

Загрозливою стала тенденція щодо збільшення зафіксованих випадків перешкоджання моніторингу лінії розмежування та прилеглих територій за допомогою БПЛА Місії. Глушіння БПЛА СММ протягом тижня відбулося 59 разів, це у два з половиною рази більше у порівнянні з 24 випадками протягом попереднього тижня. Відсоток польотів БПЛА СММ, які зазнали перешкод сигналу збільшився з 16 % у лютому до 28 % у березні та 58 % у квітні.

Аналізуючи рівні проміжки часу, від 15 лютого по 14 березня зафіксовано 52 випадки проти 165 випадків з 15 березня по 15 квітня. Насторожує те, що 85% випадків глушіння сигналу GPS відбулися у Донецькій області поблизу населених пунктів Степанівка, Веселе, Спартак, Петрівське, Ясинувата, Докучаєвськ та поруч з Красногорівкою.

БПЛА залишаються ключовим активом місії, що дозволяє вести моніторинг недоступних для патрулювання територій та фіксацію порушення розміщення озброєння та військової техніки. У першому кварталі поточного року 66 % таких порушень було зафіксовано саме за допомогою БПЛА.

Місія постійно фіксує ще один спосіб перешкоджання моніторингу – обстріли БПЛА з різних видів стрілецького озброєння. Минулого тижня патрулі СММ зафіксували 10 таких випадків, у порівнянні з 1 таким інцидентом за попередній місяць.

Аналізуючи діяльність та моніторингові можливості Місії ОБСЄ на Сході України, представники СММ зафіксували нові тенденції у березні-квітні 2021 року:

- системна перевірка причепів та автомобілів СММ;

- збільшення кількості випадків глушіння сигналу GPS БПЛА СММ;

- збільшення обмежень пересування патрулів СММ в ОРДЛО вздовж тимчасово непідконтрольного державного кордону України та особливо на півдні Донецької області.

Усі вище зазначені обмеження вказують на системність заходів з боку представників окупаційної влади знизити ефективність виконання покладених на СММ ОБСЄ завдань зі збору інформації, моніторингу та контролю за дотриманням прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Особливе занепокоєння такі дії викликають на фоні різкого зростання кількості порушень режиму припинення вогню та проведення інженерних робіт найманцями РФ з дообладнання старих та створення нових фортифікаційних споруд у напрямку позицій Збройних Сил України.

Перешкоджання фіксації Місією провокацій з боку збройних формувань РФ використовується кураторами самопроголошених республік для фабрикування в інформаційному просторі фейкових звинувачень Збройних Сил України в обстрілах населених пунктів задля штучної ескалації конфлікту та звинувачення в цьому Уряду України.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, прохолодно
18:07
Офіс генпрокурора збрехав про закриття 20% справ проти бізнесу за дорученням Зеленського
16:03
На Сумщині жителям 10-кілометрової зони від кордону з росією рекомендують евакуюватися
15:13
Ухилянт-"мажор" Олександр Слобоженко погрожує журналісту Ткачу
14:27
Буданов вже заперечує сам себе щодо наступу рф на Суми
13:44
ЄС ухвалив план Ukraine Facility для України, цьогоріч €16 мільярдів
12:04
Гроші на оборонні споруди на Харківщині були "розпиляні": Харківська ОВА платила мільйони фіктивним фірмам з Дніпропетровщини. Це і є державна зрада
11:07
Атаки росіян на Харківщину триватимуть кілька днів, потім РФ планує “потужний наступ” на Суми, – Буданов
10:02
Тепер вже "у червні": не-українська за світоглядом і ментальністю більшість в Раді не поспішає забороняти московський патріархат в Україні
09:30
На Сумщині евакуюють населення Білопілля та Ворожби

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]