Україна поки не приєднується до Глобальної угоди про міграцію

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україна поки не буде приєднуватися до Глобальної угоди про міграцію, підписаної у понеділок, 10 грудня, у Марракеші (Марокко), хоча брала активну участь у її підготовці.

Позиція обумовлена тим, що в угоді не приділено достатньої уваги проблемі внутрішньо переміщених осіб, особливо нагальній для України. У той же час, українські дипломати “лишають двері відчиненими” на майбутнє. Про це Укрінформу повідомили у Постійному представництві України при ООН Олег Ніколенко.

“На нашу думку, ігнорувати таку проблему (внутрішньо переміщених осіб - ред.) міжнародна спільнота не може. Це стосується не тільки ситуації в Україні, але й інших триваючих збройних конфліктів у світі. Водночас, як ми побачили, цьому питанню належної уваги в угоді приділено не було”, - зауважив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Дипломат наголосив, що Україна брала активну участь на всіх етапах підготовки Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію. Проте “впорядкування міграційних процесів потребує комплексного підходу”.

“Варто усвідомлювати те, що угода не є юридично зобов’язуючим документом і на нинішньому етапі не користується одностайною підтримкою міжнародної спільноти”, - зазначив він.

Ніколенко пояснив, що ситуація України суттєво відрізняється від інших країн тим, що через агресію Росії щонайменше півтора мільйони українців були змушені залишити свої домівки і стати внутрішньо переміщеними особами. Наявність такої масштабної міграційної проблеми потребує врахування, але в угоді їй не приділено достатньої уваги. Водночас, Україна буде пильно стежити за процесом імплементації угоди і лишає за собою право приєднатися до неї згодом.

“Будемо відслідковувати подальший прогрес щодо імплементації міграційної угоди та залишаємо за собою право приєднатися до неї на пізнішому етапі”, - пояснив він.

Дипломат також окремо наголосив, що Україна продовжує дотримуватися всіх норм існуючого міжнародного міграційного законодавства.

“...незважаючи на неприєднання до угоди зараз, Україна залишатиметься відданою своїм зобов’язанням за міжнародними конвенціями та договорами з питань міграції та прав людини” - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на саміті в Марракеші делегати 164 країн затвердили Глобальний пакт ООН про міграцію, спрямований на забезпечення безпечного, упорядкованого і гуманного пересування людей по всьому світу.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні сухо, заморозки в Карпатах і на Київщині
19:01
"Укренерго" обмежило поставки електроенергії для бізнесу по всій Україні з 18:00, на черзі населення
18:05
Сатира для бидла: про "естрадний гумор" в нашій спливаючій кров’ю країні
17:48
Посли ЄС схвалили надання Україні прибутків від заблокованих активів рф
16:07
Зерновий барон Олег Кіпер: як один чиновник взяв під ручний контроль 85% агроекспорту України і казково багатіє під час війни
15:32
Рада затвердила добровільну мобілізацію ув'язнених і визначила, кому не можна
14:10
Великдень та Різдво улюблені свята українців, День перемоги важливий для 11% (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Топ-5 советов по подготовке к экзамену IELTS
12:03
Віросповідання не є законною підставою для неявки до РТЦК – суд
11:07
«Світ проспав відродження нацизму 24 лютого 2022 року»: звернення Президента України в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]