У районі проведення операції Об’єднаних сил вперше введено режим “жовтий”

|
Версия для печатиВерсия для печати

У районі проведення операції Об’єднаних сил введено режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Про це в середу, 30 жовтня, повідомила пресслужба штабу ООС.

“28 жовтня 2019 року в районі проведення операції Об’єднаних сил наказом командувача Об’єднаних сил введено режим “жовтий”. Перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, що посвідчують особу, при цьому здійснюється огляд особистих речей, що при них знаходяться, та транспортних засобів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що військовослужбовці, працівники правоохоронних органів мають на період дії режиму “жовтий” спеціальні повноваження:

застосовувати у разі крайньої необхідності зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до проведення операції Об’єднаних сил;
перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи;
здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться;
входити в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій;
використовувати із службовою метою засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їхньою згодою).
Також за певних умов військовим дозволяється:

тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах, не допускати транспортні засоби, громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти, виводити громадян з цих ділянок, відбуксировувати транспортні засоби;
використовувати із службовою метою транспортні засоби, у тому числі спеціальні, що належать підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав та міжнародних організацій.
У пресслужбі також повідомили про обмеження для осіб, не залучених до Об’єднаних сил.

Зокрема, встановлені такі обмеження для цивільних:

в’їзд (виїзд) до району проведення операції;
отримання дозвільних документів, необхідних для в’їзду (перебування) до району проведення операції;
допущення представників органів державної влади;
зберігання, використання та переміщення зареєстрованої вогнепальної зброї (нарізної воєнних зразків, несучасної стрілецької, спортивної, навчальної, мисливської нарізної і гладкоствольної), бойових припасів до неї, холодної зброї (арбалети, мисливські ножі тощо), нагородної, пневматичної та травматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та патрони до неї;
здійснення польотів безпілотних, легкомоторних літальних апаратів та проведення відео-, кіно- та фотозйомок;
використання в транспортних засобах будь-яких радіостанцій;
проведення туристичних екскурсій і походів, рибальства та полювання;
відвідування лісових масивів, окремих районів місцевості;
перелік безпечних автомобільних та залізничних напрямків; обмеження руху транспортних засобів об’їзними шляхами;
виконання заходів із забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях.
У разі виникнення питань в штабі ООС рекомендують звертатися до Call-центру Об’єднаних сил: (097) 988-90-40, (095) 127-58-52, (044) 454-44-99.

Журналіст Юрій Бутусов акцентує, що це вперше в історії російсько-української війни командування ООС ввело обмеження на відвідування Донбасу громадянами України. На думку Бутусова, це пов’язано з прибуттям добровольців у зони розведення військ.

“Будь-яке пересування громадян України, навіть з законною зброєю і на законних транспортних засобах поза контролем ООС заборонено. Однак як обмеження в пересуванні узгоджуються з Конституцією України, яка зобов’язує громадян захищати Батьківщину? Чи заборонено тепер добровільно захищати країну на фронті?.. Якщо будуть гальмувати всіх, якщо будуть видворяти тих, хто діє законно і захищає Україну не тільки в зонах розведення, але і на інших ділянках фронту, то можуть виникнути конфлікти”, – написав журналіст у соцмережі.

Розведення військ почалося о 12:00 29 жовтня.

У штабі ООС початок відведення військ пояснили тим, що протягом семи днів обстрілів не було у межах ділянки розведення.
«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]