Так починалася війна в Грузії: Експерти Atlantic Council про агресію РФ на морі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Експерти впливового в США аналітичного центру "Атлантична рада" порівняли нинішню агресію РФ у Чорному та Азовському морях зі стратегією малих кроків, яку Кремль використовував для розв'язання війни проти Грузії в 2008 році.

Про це йдеться в аналітичній публікації, оприлюдненій на офіційному сайті центру в неділю, повідомляє Укрінформ.

Як зазначив у публікації виконавчий віце-президент "Атлантичної Ради" Деймон Вілсон, Кремль застосовує тактику інкременталізму, спрямованої на досягнення великих стратегічних змін шляхом поступових не вкрай критичних кроків та змін.

"Інкременталістський підхід в Москві схожий на "повзучу анексію", яку ми спостерігали в Грузії в 2008 році. Будь-який окремий хід не є настільки драматичним, але в сукупності Росія досягає стратегічних результатів. Сьогодні росіяни вдалися до ескалації з метою залякування України, яка докладає зусиль, щоб відстояти свій доступ до міжнародних вод та власних портів", - підкреслив Деймон.

Директор Євразійського центру "Атлантичної Ради" Джон Гербст порівняв ситуацію в Чорному і Азовському морях з провокаціями РФ проти Грузії десять років тому.

"Москва протягом багатьох років чинила провокації проти Грузії: польоти військових літаків, випадкові влучання ракет по грузинській території та, звичайно ж, обстріли через лінію демаркації між частинами Грузії, де з одного боку розміщувалися російські війська, а з іншого була решта території Грузії. Така стрілянина з Південної Осетії спричинила війну між Росією та Грузією в 2008 році ", - підкреслив Гербст.

Він пов'язав нинішній розвиток подій з "небезпечною грою", яку розв'язав Кремль ще минулого квітня, коли почав "інспектувати" торговельні судна, які прямували до й з українських портів Маріуполя та Бердянська у Азовському морі.

Старший науковий співробітник "Атлантичної Ради" Андерс Аслунд у зв'язку із ситуацією закликав посилити безпеку в регіоні шляхом розміщення там сил Північноатлантичного альянсу. "НАТО і США повинні відправити морські кораблі в Азовське море, щоб гарантувати, що воно залишається відкритим для міжнародних перевезень", - наголосив Аслунд.

Він також підкреслив, що ці заходи "повністю відповідали би Конвенції ООН про морське право, а також Конвенцією Монтре про режим проток від 1936 року".


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]