Саудівська Аравія витіснила Росію з європейського нафтового ринку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Війна за нафтовий ринок Європи, що спалахнула після виходу Росії з союзу ОПЕК+ в березні, схоже, завершується на користь Саудівської Аравії. Запропонувавши двозначні знижки і вклавши 1 млрд доларів в покупку акцій енергокомпаній ЄС, державна компанія королівства Saudi Aramсо змогла потіснити російських постачальників на ринку, де вони господарювали десятиліттями.

Про це повідомляє finanz.ru.
Найбільші європейські нафтопереробникиі, включаючи британську Shell, французьку Total, австрійську OMV, а також іспанські Repsol і Cepsa, різко збільшили закупівлі саудівської нафти за ціною на 10,25 долара до Brent, випливає з даних Argus.
Поставки Saudi Aramcо через порт Роттердама, один з найбільших нафтових хабів в Північно-Західнійі Європі, з початку квітня досягли 1,42 млн тонн і вдвічі перевищують рівні березня.

Поставки російського сорту Urals, навпаки, впали на 41%, до 935 тисяч тонн. Польща практично повністю відмовилася від морських поставок сировини з Росії. Лише одна партія розміром 66,5 млн т прибула в порт Гданська в квітні.
Поставки саудівської нафти в Польщу при цьому зросли на чверть - з 398 до 500 тисяч тонн. Основний обсяг російської нафти Польща продовжує отримувати за довгостроковими контрактами через побудований в 1960х нафтопровід «Дружба», нагадує Argus. Він забезпечує близько 20% російського нафтового експорту, або 1 млн барелів на добу.

Як передає Reuters, в середині квітня Saudi Aramco запропонувала переробникам в Європі відстрочку платежів аж до 90 днів.

Боротися за ринок російським нафтовикам складно. Сорт Urals c відвантаженням з Новоросійська на вівторок, 28 квітня, коштував 16,83 долара за барель. Оскільки експортні мита справляються виходячи з цін кінця лютого і початку березня і складають 52 долара за тонну, з урахуванням витрат на транспортування, постачання російської нафти за кордон стають збитковими, підрахував Reuters.
За середину минулого тижня кожен барель проданий через Приморськ, приносив 8,13 долара збитку, а через Новоросійськ - 6,51 долара.
Ситуація дещо покращиться з травня, коли експортне мито зменшиться до 6,8 долара за тонну. Втім, цього буде недостатньо, щоб компанії змогли вийти в прибуток: експортний нетбек, за розрахунками Reuters, буде близьким до нуля.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:46
Справу Майдану "поховали" продажні судді, "мєнти" і народні депутати - тепер вбивці безкарно ходять серед нас і чекають на росію. Немає справедливості - буде помста
12:14
росія збирає нове угруповання біля кордону - Зеленський
10:02
"Це було місце для заробляння грошей": у Чернігові музейники самотужки прибирають собор після 30-річної оренди упц (мп) (ВІДЕО)
08:18
Росіяни окупували Уманське - DeepState
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 26 травня
20:00
У неділю в Україні дощитиме лише на сході та заході, вдень тепло
18:04
Зауранія: чому росія лізе в Нігер
16:04
Бутусов: Про генералів, "паперові війни", "мистецтво доповіді" та сучасну війну: чому Сирський і Содоль потрапили під критику
14:11
Інформаційні ресурси упц (мп) поширюють тези російської пропаганди про «нелегітимність» Президента України, це свідома антиукраїнська діяльність
12:56
Залишення позицій під Харковом: проти командування 125 бригади відкрили справу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]