Протестувальники у Вірменії захопили будівлі уряду і парламенту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вірменські демонстранти, незадоволені угодою щодо Нагірного Карабаху, захопили будівлі уряду та парламенту Вірменії. Опозиція має намір анулювати угоду і вимагає відставки прем'єра Пашиняна, який її підписав з Азербайджаном і РФ.

У ніч на вівторок, 10 листопада, сотні людей, незадоволені підписанням угоди із Азербайджаном та Росією щодо Нагірного Карабаху, вірмени захопили будівлі уряду та парламенту Вірменії. 

Інформаційні агентства повідомляють, що в урядовій будівлі розторощені меблі, техніка, розбиті двері та вікна. При цьому частина протестувальників знаходяться у кабінеті прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Поліція демонстрантам не перешкоджала.

У вірменському парламенті кілька сотень людей зайняли місця президії і депутатів, вимагаючи, аби до них прийшов Пашинян. Також у Єревані побили спікера парламенту Арарата Мірзояна, вимагаючи у нього назвати місце перебування прем'єр-міністра.

Інша група людей відправилася до резиденції Пашиняна. Повідомляється, що співробітники поліції, які охороняли будівлю, сказали протестувальникам, що прем'єра немає вдома, однак це не допомогло - між правоохоронцями та демонстрантами виникла сутичка.

За словами самого прем'єра, демонстранти вкрали при цьому низку його особистих речей. "З резиденції прем'єр-міністра вкрадені комп'ютер, годинник, парфуми, водійські права та інші речі", - написав Пашинян на своїй сторінці у Facebook.

Водночас Пашинян повідомив, що залишається у Вірменії та продовжує виконувати свої обов'язки. "Я, авжеж, у Вірменії, і повністю продовжую виконувати свою роботу прем'єр-міністра Вірменії", - написав він.

Протести у Єревані розпочалися після того, як прем'єр-міністр заявив про підписання спільної з президентами Азербайджану та РФ заяви про припинення війни в Нагірному Карабаху. "Текст заяви дуже болючий особисто для мене і для нашого народу. Я ухвалив це рішення внаслідок глибокого аналізу воєнного стану і оцінки людей, які найкращим чином володіють ситуацією", - написав Пашинян у Facebook.

На підписання угоди гостро відреагували також і опозиційні партії Вірменії. Тепер її представники намагаються скликати позачергове засідання парламенту, аби обговорити перемир'я та знайти можливі способи анулювати його. При цьому опозиціонери визнають, що для цього необхідна участь щонайменше 25 депутатів від правлячої партії.

Президент Вірменії Армен Саркісян, своєю чергою, заявив, що розуміє "глибоке занепокоєння" великої маси людей, викликане нинішньою ситуацією у Нагірному Карабаху. "Я невідкладно ініціюю політичні консультації, аби якнайшвидше узгодити рішення, що випливають з нашого порядку денного щодо захисту національних інтересів", - заявив Саркісян. Він додав, що дізнався про підписання заяви "з преси".

«Аргумент»


На фото: 
Учасники демонстрації в Єревані проти мирної угоди щодо Нагірного Карабаху

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні майже усюди короткочасні дощі, тепло
19:50
Україна уклала безпекову угоду з Португалією
19:05
Україна в нокдауні, але з рішучішою підтримкою ще зможе перемогти - Тімоті Ґартон Еш
18:04
Президент Украъни прибув до Португалії
17:55
Путін високо оцінив внесок Стефанчука у захист московського патріархату в Україні
16:12
ЗСУ щонайменше 1 раз застосували Рatriot над територією рф, через це Німеччина та США погрожували зупинити постачання ракет, - Bild
14:04
Керівництво "слуг" зневажає український народ - авторитетні громадські організації вимагають від нардепів заборонити РПЦ в Україні
12:01
Україна уклала безпекову угоду з Бельгією
10:02
Кураж агентури ФСБ: митрополит Новокаховської єпархії упц (мп) отримав паспорт рф, а на Волині московитський піп не хотів виходити з авто, щоб вшанувати полеглих Героїв
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 травня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]