Помпео пригрозив Лаврову створенням антиросійської коаліції в Латинській Америці

|
Версия для печатиВерсия для печати

Відправка до Венесуели російських військовослужбовців, перекинутих в Каракас в минулі вихідні під командуванням начальника Головного штабу Сухопутних сил Васілія Тонкошкурова, не залишається без відповіді.

Про це глава Держдепартаменту Майк Помпео повідомив міністру закордонних справ Сергію Лаврову у телефонній розмові, яка відбулася за ініціативою американської сторони, пише finanz.ru.

Відповідні заходи, за словами Помпео, можуть послідувати не тільки від США, але і від інших країн Латинської Америки, які разом з Вашингтоном підтримали лідера опозиції Хуана Гуайдо, що оголосив себе тимчасовим президентом в кінці січня.

«США і країни регіону не сидітимуть склавши руки, в той час як Росія посилює напруженість в Венесуелі», - заявив Помпео Лаврову.

«Триваюче впровадження російського військового контингенту в Венесуелу для підтримки нелегітимного режиму Ніколаса Мадуро ризикує продовжити страждання венесуельського народу, який переважною більшістю підтримує тимчасового президента Хуана Гуайдо», - підкреслив Помпео.

Він закликав Росію «припинити неконструктивну поведінку» і «приєднатися до інших націй, які бажають кращого майбутнього для народу Венесуели».

Помпео дзвонив Лаврову спеціально, щоб обговорити ситуацію в Венесуелі, відзначає Держдеп. Лавров же, як повідомляє прес-служба МЗС, вважав за краще також поговорити про Україну, Сирію і ситуацію на Близькому Сході.

Він традиційно звинуватив Вашингтон в «підіграванні Київському режиму в його «саботуванні виконання Мінських домовленостей» і в порушенні міжнародного права в зв'язку з визнанням суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Що стосується Венесуели, то Лавров «акцентував, що спроби Вашингтона організувати державний переворот і погрози на адресу її законного уряду є порушенням Статуту ООН, неприкритим втручанням у внутрішні справи суверенної держави», зазначає російське МЗС.
За підсумками переговорів були «констатовані принципові розбіжності в позиціях Росії та США», випливає з повідомлення прес-служби відомства.

У той же день палата представників Конгресу США схвалила три законопроекти, пов'язаних з Венесуелою, в тому числі документ, що вимагає виробити заходи з протидії російській військовій присутності в країні.

«Це критично важливий крок в сторону розуміння і реагування на ефект військового співробітництва між Росією і Венесуелою, а також отримання гарантій, що воно не завадить демократії і безпеки регіону», - заявила ініціатор законопроекту демократ Дебора Вассерман-Шульц.

Законопроектом передбачено, що протягом наступних 120 днів після його прийняття держсекретар США зобов'язаний направити в комітети Конгресу доповідь про військову співпрацю Росії і Венесуели з оцінкою загроз, які воно несе для США та інших країн Західної півкулі, а ще через 30 днів - представити стратегію по протидії цим викликам.

Крім того, палата представників прийняла закон про заборону експортувати до Венесуели обладнання для боротьби зі злочинністю, яке влада могла б використовувати проти опозиції, а також документ, який передбачає гуманітарну допомогу на суму не менше 150 млн доларів на рік.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

13:18
ЄС схвалив використання доходів від заморожених активів рф
12:23
НАБУ з СБУ обшукують Державну судову адміністрацію
12:01
Брехні стане менше: Суспільне розпочало власне мовлення на телемарафоні "Єдині новини"
11:22
Роботодавці зобов’язані вручати повістки, організовувати прибуття працівників до ТЦК та інформувати про тих, хто відмовився від їх отримання чи звільнився - Кабмін
10:15
Politico: ЄС прагне почати переговори з Україною про вступ у червні
10:02
Ціна президентства Зеленського: система державного управління практично не працює
09:06
Глава МЗС ФРН Бербок прибула до Києва
08:00
Термін дії висновку ВЛК щодо придатності до військової служби становить 1 рік - постанова Кабміну
20:00
У вівторок дощитиме у Карпатах і на північному сході України
19:05
Фахівці показали, як виглядала Десятинна церква - перший освячений храм у Київській Русі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]