Не тітушки, а закон визначатиме, куди й якій релігійній громаді переходити

|
Версия для печатиВерсия для печати

Парламент має намір розглянути новий законопроект про перехід церковних громад до Православної церкви України. Саме він має стати фундаментальним принципом релігійної свободи, про що навіть йдеться в загальній декларації прав людини.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів народний депутат України Віктор Єленський, передає ZIK 

«Будь-яка релігійна громада в Україні має мати право вільно змінити свою приналежність. Що, власне, і було визначено Законом України «Про свободу совісті та релігійних організацій» і лише не було механізму, як це зробити», – сказав Єленський.

За його словами, вільний перехід громад є фундаментальним принципом релігійної свободи і про це навіть зазначено в загальній декларації прав людини. І тому не варто зараз комусь заявляти про те, що хтось, когось змушуватиме кудись переходити.

«Те, що людей будуть силоміць перетягувати до інших парафій, заявляють певні кола, особливо Московський патріархат і його політичні спонсори. Але вони майже повністю перекручують зміст цього документу. Адже йдеться про те, що територіальна громада буде визначати, до якого центру належатиме та чи інша релігійна громада, а не «тітушки» це визначатимуть, – наголосив він.

Бо поки що «тітушок» бачили у Почаєві, де вони виштовхували селян з їхніх храмів.

«Уявіть собі ситуацію, що є село і там захоплена церква, але ж ці люди не є «парашутистами». Ці особи живуть в тому ж селі, вони збудували церкву або це зробили їхні родичі. Також ці люди заявляють, що  вони завжди ходили в цю церкву і не хочуть належати до УПЦ МП чи ще якогось патріархату. Тому новий законопроект про перехід церковних громад якраз спрямований на їхнє вільне волевиявлення», – зазначив Єленський.

Він також розповів, що держава не може приписати релігійній громаді, скільки потрібно осіб для переходу до тієї чи іншої парафії. Тому що вона поважає автономію релігійної громади.

«Єдина цифра, яка зазначена в законопроекті, це дві третини від кворуму. Тобто, якщо у статуті релігійної громади сказано, що для ухвалення рішення необхідно, щоб було дві третини громади, то дві третини від цієї кількості якраз і вирішать, це питання», – наголосив нардеп.

Він зауважив, що у законопроекті про вільний перехід громад також зазначене посилання на статути релігійних громад.

«Наприклад, йдеться про те, що релігійні громади приймають і виключають своїх членів на свій розсуд. І саме це також є прямою нормою з рішення Європейського суду з прав людини щодо справи Свято-Михайлівської парафії проти України. Саме це рішення стало тілом українського закону», – прокоментував він.

До слова, в Україні з 1991 року існує закон, де є стаття, яка передбачає, що кожна релігійна громада може бути підпорядкована будь-якому центру як в Україні, так і за їх межами, а також вільно змінювати свою підлеглість. Але в який спосіб вона може це робити, процедуру – не прописано.

«Тому саме новий законопроект пропонує мінімальну процедуру, бо держава  поважає автономність громад», – додав Єленський.

Нагадаємо, під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій голова ВРУ Андрій Парубій звернувся до комітету щодо розробки нового законопроекту, який стосується зміни релігійними громадами підлеглості.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні майже усюди короткочасні дощі, тепло
19:50
Україна уклала безпекову угоду з Португалією
19:05
Україна в нокдауні, але з рішучішою підтримкою ще зможе перемогти - Тімоті Ґартон Еш
18:04
Президент Украъни прибув до Португалії
17:55
Путін високо оцінив внесок Стефанчука у захист московського патріархату в Україні
16:12
ЗСУ щонайменше 1 раз застосували Рatriot над територією рф, через це Німеччина та США погрожували зупинити постачання ракет, - Bild
14:04
Керівництво "слуг" зневажає український народ - авторитетні громадські організації вимагають від нардепів заборонити РПЦ в Україні
12:01
Україна уклала безпекову угоду з Бельгією
10:02
Кураж агентури ФСБ: митрополит Новокаховської єпархії упц (мп) отримав паспорт рф, а на Волині московитський піп не хотів виходити з авто, щоб вшанувати полеглих Героїв
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 травня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]