НАБУ закрило провадження по «Сумихімпрому»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національне антикорупційне бюро у вересні 2017 року відкрило і у грудні того ж року закрило кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами ПАТ «Сумихімпром» своїм службовим становищем під час закупівлі ільментованого концентрату, поліпропіленових мішків, дерев’яних піддонів та юридичних послуг.

Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києва від 26 січня, пишуть Наші гроші.

Як свідчить текст ухвали, 19.09.2017 було зареєстроване провадження №42017000000002965 за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

29.12.2017 це провадження було закрито на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

У вказаній ухвалі слідчий суддя розглядала скаргу адвоката Костянтина Шевченка, який діє в інтересах керуючого санацією ПАТ «Сумихімпром» Ігоря Лазаковича, на бездіяльність детектива. Адвокат заявив, що детектив не розглянув клопотання сторони захисту про доручення матеріалів і закриття провадження, подане 14.12.2017.

18.12.2017 детектив надав відповідь, що надані матеріали долучено, а у закритті провадження відмовлено у зв’язку з тим, що Лазакович не є підозрюваним у вказаному провадженні, у зв’язку з чим він не наділений правами захисту.

Ігор Лазакович відомий як топ-менеджер олігарха Дмитра Фірташа. Спочатку він працював заступником голови правління у «Кримському титані» Фірташа, після чого у 2010 році став керівником «Сумихімпрому».

У 2011 році завод було визнано боржником – накопичено борги на 1,4 млрд грн. У 2012 році розпочалася процедура санації «Сумихімпрому». Керуючим санацією компанії-кредитори призначили Ігоря Лазаковича (до жовтня 2017 року).

Фонд держмайна у 2015 році подав до суду про припинення банкрутства «Сумихімпрому», обґрунтовуючи це тим, що провадження було порушено незаконно. Чотири судові інстанції, останньою з яких був Верховний суд, ФДМУ програв. На сьогоднішній день Фонд держмайна готує завод «Сумихімпром» до приватизації.

«Сумихімпром» на 99,99% належить державі. Компанія виробляє близько 50 видів хімічної продукції, основні з яких – комплексні хімічні добрива і діоксид титану. Продукція підприємства використовується в сільському господарстві, будівництві, лакофарбової промисловості.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року прокуратура Сумської області оголосила Лазаковичу підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах, в службовій підробці та легалізації доходів отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, що ЗМІ неодноразово повідомляли, що «Сумихімпром» знаходиться в зоні бізнес-інтересів прокремлівського олігарха Дмитра Фірташа.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У понеділок в Україні сухо лише на півночі, вдень + 13-22°С
18:05
Спільне святкування Пасхи: є бажання до такого дійти
17:11
Тетяна Чорновол: Про зброю "задротів". Перший рік у нас була війна села, прийшла черга воювати місту
16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів
11:43
Більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ, бо очікують чим завершиться війна - Єпіфаній
10:45
Розвідка попереджає, що рашисти планують диверсії по всій Європі - Financial Times

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]