Німеччина видала ордер на арешт росіянина, який зламав мережу Бундестагу і намагався викрасти секрети ОЗХЗ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Федеральна прокуратура Німеччини видала міжнародний ордер на арешт росіянина, якого підозрюють у зламі комп'ютерних систем німецького парламенту у 2015 році на замовлення Головного розвідувального управління РФ.

Про це пише Sueddeutsche Zeitung.

Підозрюваним є 29-річний Дмітрій Бадін, якого також розшукують Сполучені Штати за хакерські атаки, включаючи крадіжку електронних листів Гілларі Клінтон та Демократичної партії напередодні президентських виборів 2016 року.

Кібератака на Бундестаг розпочалася 30 квітня 2015 року. У цей день кілька членів парламенту майже одночасно отримали електронний лист, адреса відправника якого закінчилася на "@un.org". Це виглядало як справжній електронний лист від Організації Об'єднаних Націй з темою: "Конфлікт України з Росією залишає економіку в руїнах".

Електронний лист містив посилання нібито на сайт ООН. Насправді сайт містив шкідливе програмне забезпечення, яке непомітно встановлювалося на комп’ютері людини, яка переходила за посиланням.

Докази про причетність Бадіна були отримані завдяки співпраці із нідерландськими колегами. У квітні 2018 року контррозвідувальне агентство Нідерландів розкрило групу росіян, які, як вважали, належать до підрозділу ГРУ "26165", також відомим як хакерська група "Fancy Bear".

Четверо чоловіків приїхали до Амстердама з дипломатичними паспортами, а потім їхали до Гааги на орендованому автомобілі. Вважалося, що вони планували зламати систему у штаб-квартирі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Кількома тижнями раніше колишній російський шпигун Сергій Скрипаль та його дочка отруїлися "новічком" у Британії - британський уряд звинуватив Москву в нападі.

До розслідування була залучена ОЗХЗ, лабораторії досліджували використану отруту. Голландські органи безпеки припускають, що російській команді хакерів було доручено зламати комп'ютери OPCW та викрасти інформацію.

13 квітня 2018 року голландські органи безпеки зупинили росіян і негайно вислали їх з країни - через їх дипломатичний статус вони не могли бути заарештовані. Її багаж - включаючи ноутбуки, мобільні телефони - було конфісковано.

Знайдена у них інформація стала знахідкою для слідчих у Німеччині, які після детального вивчення прийшли до висновків, що мають достатньо доказів проти Бадіна.

Видання відзначає, що хакер навряд чи виїде за межі країни, і навіть якби його спіймали в будь-якій точці світу, спочатку його мали б видати США. Втім, встановлення особи хакера є рідкісним випадком і само по собі вважається великим успіхом.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю в Україні дощитиме лише на сході та заході, вдень тепло
18:04
Зауранія: чому росія лізе в Нігер
16:04
Бутусов: Про генералів, "паперові війни", "мистецтво доповіді" та сучасну війну: чому Сирський і Содоль потрапили під критику
14:11
Інформаційні ресурси упц (мп) поширюють тези російської пропаганди про «нелегітимність» Президента України, це свідома антиукраїнська діяльність
12:56
Залишення позицій під Харковом: проти командування 125 бригади відкрили справу
10:00
Мінкульт нарешті перевірить стан Почаївської лаври, якою користується московський патріархат
08:06
Втрати росії на фронті перевалили за півмільйона осіб
20:00
На вихідні в Україні переважно сухо, вдень +17-26°С
18:08
Влада дає рпц в Україні місяць часу на звільнення Нижньої лаври, далі застосують силу, - Карандєєв
17:13
До суду передали справу генерала Володимира Тоцького, ексзаступника голови СБУ часів Януковича

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]