Митники і мін’юстівці «загубили» 35 машин вартістю понад 15 мільйонів гривень

|
Версия для печатиВерсия для печати

За матеріалами слідства, 2015 року Харківська митниця та Київське ВДВС Харкова виявили нестачу 35 машин, арештованих на митних постах Харківщини в різні роки за рішеннями судів.

Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду Харкова стосовно кримінального провадження №12015220490004579 за фактом зловживання працівниками Державної виконавчої служби обов’язками, що розслідується під процесуальним керівництвом Харківської місцевої прокуратури №2, пишуть «Наші гроші».

У 2014 році легкові автомобілі та мікроавтобуси загальною вартістю 15,22 млн грн. або близько $1,5 млн в цінах того часу по довіреності мали передаватися відповідальному зберігачу. Таким зберігачем був представник компаній ПП «Нива ВШ» та ПП СП «Юстиція», які за часів Януковича були уповноважені Міністерством юстиції на продаж арештованого майна.

У відповідального зберігача версія зникнення автомобілів така. Машини описали в його присутності на митних постах, але він їх не зберігав, бо не було де. Повідомив про це виконавчу і митну службу та торгуючі організації, від яких він діяв. Потім дізнався, що працівники митниці передали ці автомобілі на зберігання іншому зберігачу, на що є акти приймання-передачі, датовані 15 вересня 2014 року. Поїхав із новим зберігачем за адресою зберігання автомобілів – у Харкові, на Салтівському шосе, 73, і автомобілі там були. Більше за долею машин не слідкував.

Допитана як свідок заступник начальника Київського ВДВС у Харкові пояснила, що по законодавству арештоване майно від одного до іншого зберігача можна передати лише за погодження з державним виконавцем. Таких погоджень на зниклі машини ДВС не давала.

Допитаний другий відповідальний зберігач каже, що акт прийому-передачі автомобілів підписував, але самих автомобілів не отримував. Мовляв, перший відповідальний зберігач пообіцяв дооформити всі документи і передати, але цього не зробив.

У Харківської митниці версія, що автомобілі зникли з вини першого зберігача. Так, допитана колишня завскладом Харківської митниці повідомила, що перший відповідальний зберігач збрехав, бо всі 35 автомобілів йому таки віддали, «про що є всі документи».

Станом на зараз слідство дійшло висновку, що «конфісковані за рішеннями судів 35 автомобілів приховані невстановленими в ході досудового розслідування особами, що унеможливило їх реалізацію державною виконавчою службою в дохід держави».

Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 388 («Незаконні дії щодо майна») та ч. 2 ст. 364 КК («Зловживання владою або службовим становищем»). Максимальне покарання, передбачене за останньою статтею – позбавлення волі від 3 до 6 років.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]