Аптечки для військових формуватимуть за новими стандартами

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Військово-медичний департамент Міністерства оборони України спільно із неурядовими та волонтерськими організаціями розробив нові технічні умови формування індивідуальних аптечок для військовослужбовців.

У їх розробці взяли участь експерти Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) – спільної ініціативи ТІ Україна та TIDefence & Security (Британія). На сьогодні технічні умови затверджуються в Міністерстві оборони України. Очікується, що українські військовослужбовці отримають аптечки за новими стандартами вже цієї осені, повідомляє Transparency International Україна.

Необхідність розробки технічних умов виникла тому, що військові та волонтери неодноразово нарікали на низьку якість аптечок, які використовувались на фронті. Їх склад був затверджений наказом Центру оперативних стандартів і методики підготовки Збройних Сил України ще у лютому 2015 року. Утім, перелік компонентів аптечки був суттєво гіршим за той, що використовується у країнах НАТО. Крім того технічні умови для виготовлення та постачання товарів часто розроблялись самими виробниками.

Як результат, Міноборони здійснювало закупівлі не тих найменувань, які були потрібні, а тих, що були доступні на ринку. Нові технічні умови дозволять Міноборони вимагати від виробників забезпечення вищих стандартів якості для кожного компонента аптечки.

У створену Міноборони робочу групу увійшли провідні медичні спеціалісти, представники громадських та волонтерських організацій, а також експерти НАКО. Фахівці привели технічні умови аптечок до найвищих стандартів НАТО.

«Ми наполягали на мінімізації корупційних ризиків при створенні аптечок. Раніше існував ризик формування технічних умов під конкретного виробника. Це могло спричинити дискримінацію учасників закупівель за формальними ознаками. Наприклад, йдеться про скасування неправомірних вимог щодо особливого маркування упаковки товару, яке фактично не впливає на його якість, але суттєво звужує коло потенційних постачальників», – повідомив представник НАКО Тарас Ємчура.

На наступному етапі НАКО буде уважно відслідковувати безпосередньо процес закупівлі медичних товарів. А саме, контролюватиме формування лотів, проведення торгів, укладання контракту, перевірку якості тощо.

У комітеті впевнені, що активна участь незалежних експертів та якісний громадський моніторинг кожного з етапів закупівель дозволить протидіяти корупційним ризикам при формуванні аптечок, постачанню неякісних товарів та сприятиме збереженню життів військових, які воюють на Донбасі.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]