189 суддів підлягають звільненню або вже звільнені після оцінювання

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує працювати над кадровими проектами, започаткованими у межах судової реформи. На сьогодні основним завданням Комісії залишається кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, яке відбувається публічно.

Про це йдеться в повідомленні   ВККС.

Оскільки кваліфікаційне оцінювання суддів має свої як кількісні, так і часові рамки, ми періодично повідомляємо стосовно проміжних результатів оцінювання.  

Так, станом на 26 червня 2018 року стосовно 994 суддів завершено кваліфікаційне оцінювання. З них 805 суддів визнано такими, що відповідають займаній посаді. Інші 189 суддів підлягають звільненню або вже звільнені, зокрема:

- 87 суддів звільнено за власним бажанням під час процедури оцінювання;

- 102 судді не підтвердили відповідності займаній посаді: 74 судді не склали іспитів, 28 суддів не пройшли співбесід із членами Комісії.

Ще стосовно 144 суддів оголошено перерву або відкладено розгляд питання. Одна з найпоширеніших причин – наявні висновки ГРД, які не відповідають встановленим вимогам до їх надання та методології кваліфікаційного оцінювання суддів.  

 «За результатами останніх декількох місяців кваліфікаційного оцінювання 189 суддів вже звільнені або підлягають звільненню. Це значна кількість. А я нагадую, що 30% судового корпусу звільнилось ще перед оцінюванням», − повідомив заступник Голови ВККСУ Станіслав Щотка.

«Однак ми знову наголошуємо, що такі статистичні дані не можуть об’єктивно сказати − добре це чи погано. Мова повинна йти не про те, багато чи мало, а як це вплине на зміни у судовій системі. Комісія професійно та ефективно виконує свою роботу та висвітлює проміжні результати», − відзначив він.

Нагадаємо, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у рамках судової реформи для всіх суддів України. Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже 7 місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 242 судді – «п’ятирічки», в яких закінчились повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дозволить відновити або розвантажити роботу судів. Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів. Вони розпочнуть складати іспити 2 липня 2018 року.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У понеділок в Україні сухо лише на півночі, вдень + 13-22°С
18:05
Спільне святкування Пасхи: є бажання до такого дійти
17:11
Тетяна Чорновол: Про зброю "задротів". Перший рік у нас була війна села, прийшла черга воювати місту
16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів
11:43
Більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ, бо очікують чим завершиться війна - Єпіфаній
10:45
Розвідка попереджає, що рашисти планують диверсії по всій Європі - Financial Times

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]