Жерти гичку будете: понад чверть росіян перейшли на продукти, вирощені на дачах, щоб якось прогодуватися - The Moscow Times

|
Версия для печатиВерсия для печати

Через значне подорожчання продуктів харчування кожен четвертий житель Росії, щоб прогодуватися, за рік війни був змушений перейти на продукцію, вирощену на дачах.

Про це пише The Moscow Times з посиланням на опитування, проведене фінансовою онлайн-платформою Webbankir.

26,8% респондентів, які взяли участь в дослідженні, що охопило всю Росію, заявили, що дача або будинок в селі стали для них "важливим джерелом продуктів харчування для сім'ї". Цьому сприяла поточна економічна ситуація.

Переважна більшість учасників дослідження (81,3%) відзначили значне подорожчання продуктів харчування за останній рік.

Хоча за даними Росстату, продуктовий кошик сьогодні коштує навіть дешевше, ніж роком раніше — на 0,4%, а деякі базові продовольчі товари взагалі дешевшають із двозначною швидкістю: гречана крупа — на 34,5%, цукор — на 20,9%, капуста та картопля - на 45-46%.

Більше того, згідно з офіційною статистикою, інфляція в Росії різко сповільнилася після стрибка до 20-річних максимумів у перші місяці війни. Станом на 15 травня індекс споживчих цін додав лише 2,34% у річному вираженні після зростання на 11,92% за минулий рік.

Але споживачі цього не помічають.

"Хоча інфляція в Росії значно знизилася, суб'єктивно люди відчувають зростання цін інакше", - заявляють дослідники.

Лише 17,8% охарактеризували зростання цін як незначне, а зафіксовану Росстатом продовольчу дефляцію відчув лише 1% опитаних.

За підсумками минулого року російські громадяни втратили 1% реальних доходів, а купівельна спроможність середнього заробітку знизилася по 15 з 24 базових продовольчих товарів.

Якщо до війни на середній дохід можна було купити 102,8 кг яловичини на місяць, то 2022 року — вже 97 кг. У перерахунку на молоко російські громадяни за рік збідніли на 0,2 літри, а в перерахунку на цукор-пісок — на 151 кг.

Кількість солі, яку можна придбати на середній дохід, впала на 307 кг; чаю - на 1,6 кг; маргарину - на 45 кг.

Купівельна спроможність по вермішелі знизилася на 39 кг: до війни середній дохід дозволяв придбати 466,8 кг, а 2022 року — 427,6 кг. Той самий показник для капусти знизився з 1117 кг до 942 кг, для цибулі - з 1232 кг до 1127 кг, для хліба - з 676 до 662 кг.

У перерахунку на борошно росіяни збідніли майже на 50 кг: середній дохід 2021 року дозволяв купити 908,9 кг, а в 2022 - вже 859,2 кг. Купівельна здатність по рису впала на 58 кг, по крупах – на 26 кг, по вершковому маслу – майже на 5 кг.

Продажі продовольчих товарів у Росії 2022 року знизилися на 1,5%, а в першому кварталі 2023 року — ще на 3,4%. У реальному вираженні — з урахуванням накопиченої інфляції — оборот російського роздробу впав нижче за рівні 2011 року, підрахували аналітики.

Нагадаємо, цього тижня стало відомо, що перший російський регіон запустив продуктові картки. Зокрема, нужденним жителям Ямало-Ненецького автономного округу, роздадуть електронні "сертифікати" для оплати продуктів. Програму готуються розширити ще на кілька регіонів.

До вторгнення в Україну росіян запевняли, що в Росії немає необхідності вводити продуктові картки для підтримки населення.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]