Україна має намір придбати в Болгарії два ядерних реактори російського виробництва - WSJ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна наближається до укладення угоди з Болгарією щодо придбання двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого критично важливого енергетичного обладнання.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Переговори ще тривають. Якщо угоду укладуть, то болгарська державна енергетична компанія NEK продасть українському Енергоатому обладнання з недобудованої АЕС "Белене" щонайменше за 600 млн євро.

Оскільки для України така сума непідйомна, один із варіантів, який обговорюють болгарські та американські офіційні особи, полягає в тому, що США зроблять свій внесок у вигляді допомоги нашій державі.

Також є інший варіант розрахунку. Відповідно до нього, Болгарія отримає міноритарну частку в Хмельницькій АЕС, де буде встановлено обладнання.

6 липня болгарський парламент ухвалив рішення, яке зобов'язує уряд провести переговори з Києвом щодо продажу обладнання. Цю угоду готували упродовж декількох тижнів і її тримали у таємниці, аби запобігти спробам проросійських політиків у Болгарії її заблокувати.

Щодо АЕС "Белене", то роботи на цій станції зупинялися і перезапускалися декілька разів, починаючи з 1980-х років. Західні уряди критикували проєкт через його технічну та комерційну недосконалість у зв'язку із залежністю від постачання російського палива. На АЕС були встановлені гігаватні водно-водні реактори ВВЕР-1000. Аналогічні реактори є на двох енергоблоках Хмельницької АЕС, що введені в експлуатацію.

Речник Єврокомісії Ерік Мамер заявив із цього приводу, що Україна може використати кошти, надані Євросоюзом, для придбання цих реакторів, передає BGNES.

Він додав, що лише від України залежить, як вона буде використовувати фінансову допомогу ЄС. "Могла би використовувати їх у частині співпраці з Болгарією у сфері атомної енергетики. Решта залежить від двосторонніх домовленостей між Україною та Болгарією", - сказав Мамер.

Нагадаємо, ДП “НАЕК “Енергоатом” та американська компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160. Крім того, наша держава вироблятиме ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків. Для цього НАЕК реалізує проєкт у співпраці з американською Westinghouse. На виробничій лінії українського підприємства виготовлятимуть тепловиділяючі збірки ядерних реакторів АЕС.

Вгорі: недобудована АЕС "Белене" у Болгарії. Фото: eenergy.media

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:00
рф вразила енергетичну інфраструктуру Сумщини: світло зникло в Сумах і трьох районах
08:02
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 6 травня
20:00
У понеділок в Україні сухо лише на півночі, вдень + 13-22°С
18:05
Спільне святкування Пасхи: є бажання до такого дійти
17:11
Тетяна Чорновол: Про зброю "задротів". Перший рік у нас була війна села, прийшла черга воювати місту
16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]