У Норвегії судитимуть російського шпигуна Мікушина, який мав підроблені документи

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Норвегії затримали російського шпигуна Михайла Мікушина, який працював в Університеті міста Тромсе під вигаданим ім’ям. Слідчі встановили, що підозрюваний мав підроблені документи на ім’я громадянина Бразилії, хоча насправді є агентом російської розвідки.

Про це повідомляє VG.no.

Зазначається, що Михайло Мікушин був затриманий вранці 24 жовтня 2022 року під час спецоперації у Тромсе, коли йшов до місцевого університету. Підозрюваний використовував фальшивий паспорт на ім'я бразилійця Жозе Ассіс Джаммарії.

Однак поліція встановила, що насправді чоловік був російським нелегалом, що виконував у Норвегії завдання російської розвідки.

Агент РФ вже понад рік перебуває під вартою Норвезької поліційної служби безпеки (PST) за звинуваченням у шпигунській діяльності.

Окружний суд Осло 6 грудня залишив шпигуна під вартою ще на вісім тижнів із забороною на листування і побачення. Під час засідання росіянин вперше був зареєстрований та представлений під своїм справжнім ім'ям.

Однак прокурор Пер Хафсме зазначив, що слідство і так мало переконливі докази підробки документів.

На початку розслідування поліція надіслала до посольства РФ у Норвегії листа, в якому вказала російське ім'я шпигуна та попросила підтвердити чи спростувати правдивість персональних даних. Однак правоохоронці відповіді не отримали.

Видання VG також звернулося до посольства РФ у Норвегії, проте там відмовилися надати інформацію щодо особи підозрюваного.

"Консульський відділ посольства не має інформації про те, що Хосе Ассіс Джаммарія є громадянином Росії. У зв'язку з цим консульська допомога не надається", - повідомили в посольстві.

Крім того, інформація щодо Михайла Мікушина збіглася з розслідуваннями, проведеними VG та журналістською мережею розслідувань Bellingcat.

Видання VG знайшло документацію, що пов'язує підсудного з російською розвідувальною службою ГРУ. Про це свідчить електронна пошта, яку агент використовував для подачі заявки на роботу в Тромсе.

За її допомогою слідчі Bellingcat знайшли акаунти на російських платформах, а згодом отримали доступ до фотографії на водійському посвідченні Мікушина. Вони перевірили зображення через програму розпізнавання облич Azure.

Також розслідувачі Bellingcat перевірили зареєстровані адреси Мікушина в Росії та з'ясували, що він зареєстрований у житловому комплексі, зарезервованому для офіцерів Головного розвідувального управління.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Офіс генпрокурора збрехав про закриття 20% справ проти бізнесу за дорученням Зеленського
16:03
На Сумщині жителям 10-кілометрової зони від кордону з росією рекомендують евакуюватися
15:13
Ухилянт-"мажор" Олександр Слобоженко погрожує журналісту Ткачу
14:27
Буданов вже заперечує сам себе щодо наступу рф на Суми
13:44
ЄС ухвалив план Ukraine Facility для України, цьогоріч €16 мільярдів
12:04
Гроші на оборонні споруди на Харківщині були "розпиляні": Харківська ОВА платила мільйони фіктивним фірмам з Дніпропетровщини. Це і є державна зрада
11:07
Атаки росіян на Харківщину триватимуть кілька днів, потім РФ планує “потужний наступ” на Суми, – Буданов
10:02
Тепер вже "у червні": не-українська за світоглядом і ментальністю більшість в Раді не поспішає забороняти московський патріархат в Україні
09:30
На Сумщині евакуюють населення Білопілля та Ворожби
09:01
Аморальний ексзаступник Резнікова Замлинський, який погоджував контракт на "яйця по 17 грн", став послом із особливих доручень МЗС

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]