У Москві наклав на себе руки один із творців радянської термоядерної бомби

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Москві знайшли тіло одного із творців першої радянської двоступінчастої термоядерної бомби РДС-37 Григорія Клінішова. Йому було 92 роки,

Про це повідомляє російська пропагандистська агенція ТАСС.

Інформагентство з посиланням на джерело в правоохоронних органах пише, що вчений наклав на себе руки.

«У квартирі на Космодаміанській набережній знайдено мертвим Григорія Клінішова. Смерть фізика-ядерника настала внаслідок самогубства. Він залишив передсмертну записку, яка була поруч із тілом. У ній чоловік попрощався з рідними», - сказав співрозмовник ТАРС.

ІА Regnum стверджує, що чоловік дочекався, коли рідні ненадовго вийдуть із дому та вчинив суїцид. За даними агентства, тіло Клінішова виявили ще 17 червня.

Григорій Клінішов займався у СРСР розробками ядерної та термоядерної зброї. Зокрема він розробляв заряд для двоступінчастої термоядерної бомби РДС-37.

Випробування бомби відбулися 22 листопада 1955 року на Семипалатинському полігоні. Потужність термоядерного вибуху оцінили в 1,7 мегатонни. В результаті вся виставлена на полігоні бойова техніка була зруйнована, літаки відкинуті на 200-500 метрів, середні та важкі танки були відкинуті та перекинуті вгору гусеницями. За деякими даними, ударною хвилею було пошкоджено будинки в 59 населених пунктах, а кілька десятків людей отримали травми.

Вгорі: "Вибух". Картина Каріпбека Куюкова

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]