Танкери використовують спуфінг, аби перевозити російську нафту в обхід санкцій США − NYT

|
Версия для печатиВерсия для печати

Протягом щонайменше 13 рейсів три танкери вдавали, що пливуть на захід від Японії. Насправді вони були на терміналах в Росії і відправляли нафту в Китай.

Танкери використовують передову технологію спуфінгу, аби перевозити російську нафту, порушуючи санкції Сполучених Штатів. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Видання розповідає, що у лютому нафтовий танкер Cathay Phoenix передав сигнал, показуючи, що він пливе на захід від Японії. “Але шлях танкера був дуже незвичайним. Протягом дня його сигнали демонстрували нестабільну поведінку, оскільки корабель швидко змінював положення. Супутниковий знімок, зроблений у цей час, поглибив таємницю: корабля там не було взагалі”, − йдеться у тексті.

Танкер надсилав підроблений сигнал про місцезнаходження – це поняття відоме як “спуфінг”. Насправді судно перебувало в 250 милях на північ, завантажуючи нафту в російському порту Козьміно. Це було частиною маршруту до Китаю, яка, найімовірніше, спричинила порушення санкцій США.

Cathay Phoenix − це один із принаймні трьох танкерів, ідентифікованих The New York Times, які вживають надзвичайних заходів, щоб приховати свою справжню діяльність. Ця практика допомагає їм уникати нагляду уряду США, порушуючи останні санкції щодо російської сирої нафти.

Роками кораблі, намагаючись приховати своє місцезнаходження, відключали транспондери, які всі великі судна використовували для сигналізації про своє місцезнаходження. “Але танкери, які відслідковує The Times, виходять за рамки цього, використовуючи передову технологію спуфінгу, щоб створити враження, що вони перебувають там, де їх немає”, − пише газета.

Протягом щонайменше 13 рейсів три танкери вдавали, що пливуть на захід від Японії. Насправді вони були на терміналах в Росії і відправляли нафту в Китай. Сьогодні рідко вдається довести справжнє місцезнаходження корабля. “Але проведений Times аналіз загальнодоступних даних про судноплавство, супутникових зображень і записів із соціальних мереж допоміг чітко встановити, що танкери були не там, де вони нібито були”, − додає NYT.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У понеділок в Україні сухо лише на півночі, вдень + 13-22°С
18:05
Спільне святкування Пасхи: є бажання до такого дійти
17:11
Тетяна Чорновол: Про зброю "задротів". Перший рік у нас була війна села, прийшла черга воювати місту
16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів
11:43
Більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ, бо очікують чим завершиться війна - Єпіфаній
10:45
Розвідка попереджає, що рашисти планують диверсії по всій Європі - Financial Times

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]