Індія відмовляється від російської зброї на мільярди

|
Версия для печатиВерсия для печати

Індія фактично заморозила переговори про купівлю російських гелікоптерів Ка-226Т та винищувачів Су-30МКІ. Раніше Індія була найбільшим покупцем зброї у Москви та забезпечувала 20% замовлень "Рособоронекспорту".

Про це повідомив заступник голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Росії Володимир Дрожжов, передає The MoscowTimes.

Міжурядову угоду на 200 гелікоптерів загальною вартістю $1 млрд було підписано ще в 2015 році. Але за вісім років до укладання контракту справа так і не дійшла, попри те, що Москва погодилася організувати виробництво 140 машин в Індії.

"На жаль, переговори з індійськими партнерами практично заморожені", – сказав Дрожжов в інтерв'ю російському "Інтерфаксу".

За його словами, РФ "очікує рішення Індії" щодо продовження переговорного процесу. Але марно: російське Міноборони анонсувало тендер на закупівлю гелікоптерів у морській версії ще 2018 року. "Однак конкретних рішень немає", – констатував він.

У підвішеному стані залишається й угода з продажу винищувачів Су-30МКІ. Росія запропонувала Індії комплекти для виробництва літаків на її території на $1,4 млрд. Очікувалося, що контракти підпишуть ще у 2020 році. Але з того часу процес застряг у мертвій точці.

Раніше Індія заморозила спільний із РФ проєкт із розробки винищувача п'ятого покоління на базі Су-57. Зазначається, що військовим не сподобалися ані фінансові, ані технологічні параметри літака, який, за їхніми словами, не відповідають п'ятому поколінню винищувачів щодо скритності та авіоніки.

Делі мав виділити половину коштів на виробництво винищувачів у розмірі $4 млрд, проте обмежився лише сумою $295 млн на створення ескізного проєкту.

У 2022 році індійських військових не влаштували характеристики російських танків Т-72 і Т-90. Замість них перевагу надали французьким Leclerc XLR. Крім того, пояснило індійське військове командування, російські танки виявилися абсолютно марними в гірській місцевості: їх не можна використовувати для збройних сутичок на кордоні з Китаєм та Пакистаном.

Як наголошує видання, попит на російську зброю падає, зокрема, після того, як увесь світ побачив її в дії під час повномасштабного вторгнення в Україну: війна завдала "величезного удару" по репутації російських постачальників, каже президент американського Wilson Center Марк Грін.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]