Хтось у владі досі працює на Росію: мінфін РФ та підсанкційний власник “Фрідом фінанс” досі володіють 27% акцій “Української біржі”

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) не бачить порушень в тому, що Міністерство фінансів Російської Федерації та підсанкційний Тимур Турлов володіють акціями "Української біржі".

Про це йдеться у відповіді голови НКЦПФР Руслана Магомедова на запит ЕП.

За даними НКЦПФР станом на лютий 2024 року в структурі власності АТ "Українська біржа" перебували Міністерство РФ (через "Сбербанк Росії" та ланцюжок офшорних компаній) – на 2,49%, а також колишній росіянин Турлов (через Freedom Holding Corp.) – на 24,26%.

Щодо Турлова, то ще у жовтні 2022 року указом президента Володимира Зеленського було введено в дію рішення РНБО про запровадження проти нього п'ятирічних санкцій. Серед обмежень, які держава мала б застосувати до Турлова – блокування активів.

В НКЦПФР кажуть, що ще на початку великої війни передали "всю інформацію про учасників ринку щодо їх зв’язків з РФ" до "профільних структур" (РНБО та Мінекономіки). Схоже, що там на ці дані не відреагували, тож регулятор фондового ринку відповідні звернення більше не ініціював.

Як пояснення того, чому комісія самостійно не проводила жодних дій щодо пакетів акцій, власниками яких є Мінфін РФ та Турлов, в НКЦПФР чомусь процитували норму ст. 2 закону "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", яка містить перелік критеріїв, через які юридична особа не може мати ліцензію.

Проте ст. 74 цього ж закону говорить про те, що підсанкційна особа не може володіти істотною часткою (більше 10%) в капіталі ліцензованої НКЦПФР організації. На це в комісії відповіли, що Турлов володіє акціями "Українська біржа" не напряму, а через Freedom Holding Corp., яка є публічною компанією, зареєстрованою в США.

"Комісія уважно слідкує за діяльністю професійних учасників в межах її повноважень, в тому числі її увага прикута до діяльності АТ "Українська біржа"", – підсумували в НКЦПФР.

Зображення вгорі: очільник НКЦПФР Магомедов Руслан Садрудинович, "призначенець" Володимира Зеленського, має давні зв'язки з Росією. Так, у 2005-2006 рр він працював старшим менеджером в ТОВ "Київ Сек'юрітіз Груп" - компанії, яка потрапила під санкції РНБО як одна зі співласників частки металургійного комбінату "Запоріжсталь", контрольованої Росією. До призначення на посаду у НКЦПФР був позаштатним радником керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. Тому робота на Росію не дивує.

Фото: Вікіпедія

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]