​Хто з депутатів сприяв закриттю оприлюднення статків ще на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада України прийняла законопроєкт №9534 щодо повернення електронного декларування під час воєнного стану.

 

Водночас, голосів депутатів не вистачило, щоб затвердити поправку №371 для негайного відкриття декларацій посадових осіб – відповідний реєстр буде закритим ще протягом року в разі підписання документу президентом Володимиром Зеленським, зазначає ZN.ua.

Читайте також: Зеленського закликають повернути на доопрацювання законопроєкт, яким декларації посадовців “закрили” ще на рік

Згідно з даними ВР про поіменне голосування, розміщеними на офіційному веб-порталі, проти відкриття були двоє народних обранців – це Дмитро Микиша від партії "Слуга народу" та виключений зі складу цієї ж політичної сили Микола Тищенко.

Ще 29 присутніх утрималися від голосування за поправку. Це, зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев від "Слуги народу" та нова депутатка в Раді Наталія Локтіонова.

Водночас, не голосували 87 народних обранців, серед яких Олександр Дубінський, Дмитро Разумков, Сергій Льовочкін, Антон Яценко, Григорій Мамка, Григорій Суркіс та інші.

Як помітили також у "Центрі протидії корупції", ще 87 членів парламенту взагалі не з’явилися на засідання, "тобто мали важливіші справи, ніж голосування за відновлення декларування".

"Цікаво, що проти відкриття декларацій голосувало кілька фігурантів справ НАБУ. Зокрема, депутати Кузьміних та Юрченко, яких викрили на хабарництві. Більше того, не підтримали відкриття декларацій депутати, яких НАБУ і САП звинувачували в брехні в деклараціях: Волинець, Камельчук, Колісник та Шол. Депутатка від «слуг» Марченко, яку викрили на отриманні хабаря за внесення даних в систему «Шлях», була відсутня. Тобто у багатьох з них був прямий інтерес не голосувати за відкриття декларацій", – зазначили в ЦПК.

Читайте також:  Верховна Рада відмовилась закрити можливість чиновникам ховати накрадене

Експерти закликали президента Зеленського накласти вето на закон, який був підтриманий Радою. Там вважають, що в такому декларуванні немає жодного сенсу.

 

Рух "Чесно" склав інфографіку із відсотковим відображенням того, як представники різних фракцій голосували за публічне відкриття електронних декларацій, теж закликавши главу держави ветувати документ.

Електронне декларування для чиновників було скасовано навесні 2022 року через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Напередодні посли G7 привітали прогрес у відновленні декларування партій та депутатів в Україні, але відзначили важливість уникнення лазівок для орендованих активів та важливість обмежити кількість винятків для посадовців.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні короткочасні дощи усюди, крім заходу
19:43
В. о. керівника детективів БЕБ Ткачук став на бік злочинців з "тютюнової мафії". Це людина Татарова
18:04
Майно із церкви-фортеці на Хмельниччині вкрав піп упц (мп)
16:12
Замах на Фіцо: прем'єр у тяжкому стані, "найближчі години вирішальні"
16:09
"Відома львівська фабрика і фабрика відомого конвертатора з Києва": БЕБ проводить обшуки у чотирьох виробників сигарет
14:12
Дружина одеського судді підчас війни купила апартаменти в Маямі за 12 млн грн. Офіційних доходів на це сім'я не має
12:04
Українцям варто готуватися до колапсу на АЗС та різкого подорожчання автопалива – експерт
10:02
ЗСУ відійшли біля Лук'янців та Вовчанська на Харківщині
09:58
Президент України скасував візити до Іспанії та Португалії через ситуацію на фронті. Про це чомусь повідомляє CNN, а не речник Зеленського чи його "телемарафон"
09:01
Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]