Кількість вишів в Україні радикально скоротять

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький окреслив критерії укрупнення закладів вищої освіти. На його думку, в містах із населенням від 100 до 350 тисяч людей, слід утримувати не більш як два виші.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook після засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України.

"Ні для кого не секрет, що з нинішніми демографічними та економічними показниками наявна мережа ЗВО не є оптимальною та ефективною.

Найприйнятнішим сценарієм є об’єднання ЗВО, і, найлогічніше, щоб самі керівники закладів у регіонах (разом з місцевими адміністраціями) запропонували свої рішення", – зауважив він.

За словами Винницького, наразі Україна йде шляхом "оновлення "знизу" – через переговори між ректорами". Однак, якщо нічого не зміниться, оптимізація почнеться "зверху" – через рішення Кабміну.

Також заступник міністра окреслив головні критерії, якими мають керуватися в ході укрупнення вищих навчальних закладів:

  • ЗВО, розташовані в містах із населенням менше ніж 100 тисяч людей, слід зберегти (йдеться про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське тощо) – навчальні заклади там фактично є містотворчими;
  • у містах із населенням від 100 до 350 тисяч людей варто залишити максимум два ЗВО (зокрема, в Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську, Чернігові, Луцьку, Житомирі, Сумах);
  • у містах, де мешкає понад 350 тисяч людей, може формуватися мережа освітніх закладів трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві або спеціалізовані академії.

Крім того, у ЗВО (крім містотворчих і спеціалізованих академій) має навчатися не менше, ніж 5 тисяч студентів денної форми. Однак ціллю має стати показник 10 тисяч студентів.

Наразі середня кількість здобувачів вищої освіти у закладах МОН – понад 6,6 тисячі.

"Є й такі, у яких понад 25 тисяч студентів, але усереднена цифра надто низька. Це негативно впливає на можливості студентів щодо вибору дисциплін, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурси", – зазначив заступник міністра.

Приєднанню будь-якого вишу має передувати аналіз його стану, що включатиме результати фінансування, вивчення стану акредитацій освітніх програм і наявність у місті відповідного партнера.

Також він додав, що витримати конкуренцію з європейськими вишами "зможуть лише великі та потужні ЗВО, які надають сучасну якісну освіту".

Статистика щодо кількості вишів в Україні станом на довоєнний 2020 рік:

Фото: Depositphotos

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]