2022 року енергія сонця та вітру досягла рекордної частки — 12%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Частка вітрової та сонячної енергетики у світовому енергобалансі у 2022 році збільшилася до 12%, що стало рекордом. Роком раніше цей показник сягав 10%.

Про це йдеться у звіті британського аналітичного центру Ember. Загалом вироблення всіх екологічно чистих джерел електроенергії (відновлюваних та атомних) у світі минулого року зросло до рекордних 39%.

Згідно зі звітом, виробництво сонячної енергії збільшилося на 24%, вітрової енергії – на 17%. Ember уточнює, що понад 60 країн виробляють понад 10% електроенергії за рахунок вітру та сонця. Проте вперше з 2011 року знизилося вироблення енергії з інших чистих джерел. Це сталося через зменшення обсягів атомного виробництва та зниження кількості введених в експлуатацію атомних та гідроелектростанцій.

Викиди в енергетичному секторі за підсумками року також сягнули максимуму — 1,3%. Виробництво вугілля збільшилося на 1,1%, що "відповідає середньому зростанню за останнє десятиліття", пише Ember. Експерти вважають, що поетапне скорочення вугільної енергетики, можливо, у 2022 році так і не почалося, але енергетична криза «не призвела до значного збільшення спалювання вугілля, як багато хто побоювався». Також було зафіксовано найменшу кількість закрить вугільних електростанцій за сім років через прагнення країн зберегти резервні потужності.

Вироблення електроенергії на газі в 2022 році знизилося вдруге за три роки і незначно — лише на 0,2%. Це сталося через високі світові ціни на газ, наголошується в доповіді аналітиків. Ember прогнозує, що перше падіння вироблення енергії з викопного палива може статися у 2023 чи 2024 році.

Країни Європи прискорили перехід на зелену енергетику на тлі скорочення постачання газу з росії. За даними Ember, у 2022 році на вироблену електроенергію в Євросоюзі (ЄС) близько 22% припало на сонячну та вітрову енергетику, що стало максимальним показником за всю історію ЄС. При цьому на вироблення енергії за допомогою спалювання газу припало 20%, що на 1 п. п. менше за показник 2021 року.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]