Іран уразив один з найбільших газовий комплексів світу в Катарі, світ на порозі глобальної енергетичної кризи
Державна нафтова компанія Катару "QatarEnergy" заявила 18 березня, що Іран завдав ракетних ударів по промисловому місту Рас-Лаффан, є "значні пошкодження".
Про ц повідомляє Reuters з посиланням назаяву "QatarEnergy".
У компанії повідомляють, що для ліквідації наслідків залучені аварійно-рятувальні бригади.
У повідомленні також зазначено, що жертв немає, а місцезнаходження всього персоналу встановлено.
"QatarEnergy" є другим за величиною експортером скрапленого природнього газу у світі.
Рас-Лаффан, розташований за 80 км на північ від Дохи, є центром енергетичної галузі, де працюють кілька міжнародних компаній.
Міністерство закордонних справ Катару засудило напад як "пряму загрозу" національній безпеці та звинуватило Іран у "безвідповідальному підході".
Як повідомили іранські державні ЗМІ, раніше Іран видав попередження про евакуацію для кількох нафтових об'єктів у Саудівській Аравії, ОАЕ та Катарі, зокрема для Рас-Лаффан, заявивши, що вони стануть ціллю ударів "у найближчі години".
18 березня США та Ізраїль завдали ударів по найбільшому газовому родовищу Ірану – Південному Парсу, а також по іншій інфраструктурі в районі Асалуйє.
Зростання ціни нафти Brent прискорилося до 5% на тлі загроз Ірану відповісти на удар Ізраїлю по газовому родовищу "Південний Парс" – вище 108 доларів за барель.
Катар висилає іранських дипломатів після ракетної атаки на ключове промислове місто Рас-Лаффан
Міністерство закордонних справ Катару оголосило військового та безпекового аташе посольства Ірану, а також їхніх співробітників персонами нон ґрата і наказало їм покинути країну протягом 24 годин.
Про це повідомляє The Guardian, про це ж свідчить заява МЗС Катару в соцмережі X.
"Держава Катар оголошує військового аташе та аташе з питань безпеки в посольстві Ірану, а також усіх співробітників, які працюють в обох офісах аташе, персонами нон ґрата.
Якщо Іран продовжуватиме ворожі дії, Катар буде змушений вжити додаткових заходів для свого захисту", - заявляє МЗС Катару.
У відомстві заявили, що таке рішення було ухвалене через неодноразові атаки Ірану на територію країни.
Останньою краплею став ракетний удар по Рас-Лаффану – ключовому промисловому та енергетичному центру Катару.
Після цього Іран знову вдарив балістикою по одному з найбільших газових комплексів світу в Катарі
Іранські війська вдруге за добу завдали ударів балістичними ракетами по промисловому місту Рас-Лаффан.
Про це повідомляє CNN з посиланням на заяви Міністерство оборони та Міністерство внітрішніх справ Катару.
МВС Катару повідомило, що внаслідок влучання балістичних ракет у промисловій зоні Рас-Лаффану спалахнула пожежа. Рятувальні підрозділи працюють над ліквідацією вогню. За попередніми даними, жертв та постраждалих немає.
У компанії QatarEnergy зазначили, що цей напад стався лише за кілька годин після першої атаки, яка завдала значних руйнувань інфраструктурі об'єкта.
QatarEnergy є другим за величиною експортером скрапленого природнього газу у світі.
Глава МЗС Оману закликав припинити війну в Ірані: Немає сценарію, за якого США отримають бажане
Міністр закордонних справ Оману Бадр Аль-Бусаїді заявив, що Сполучені Штати дозволили втягнути себе у війну проти Ірану, яка не відповідає їхнім національним інтересам і з якої ні Вашингтон, ні Ізраїль не зможуть вийти переможцями.
Про це він написав у своїй колонці у виданні The Economist:
"Найбільшим прорахунком американської адміністрації, звичайно, було те, що вона дозволила втягнути себе в цю війну. Це не війна Америки, і немає жодного ймовірного сценарію, за якого й Ізраїль, й Америка отримають від неї те, чого хочуть.
Це незручна правда, яку треба сказати, тому що вона вказує на те, наскільки Америка втратила контроль над власною зовнішньою політикою. Але її потрібно сказати".
За його словами, інтереси Ізраїлю, який прагне повалення режиму в Тегерані, не збігаються з інтересами США та американського народу. Аль-Бусаїді зауважив, що досягнення цілей Ізраїлю вимагатиме тривалої військової кампанії із залученням сухопутних військ США, що відкриє новий фронт "нескінченних воєн".
Для виходу з кризи він закликав США та Іран повернутися до переговорів. Дипломат запропонував поєднати їх із розробкою ширшої регіональної угоди про ненапад і контроль за ядерними технологіями.
Зображення вгорі: президент США Дональд Трамп и прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Фото Getty images
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:44
- Ворог атакував сховище ядерних відходів у Чорнобилі
- 10:04
- Лєна Чиченіна: Пояснення істерики довкола Булгакова
- 09:10
- У Китаї оголосили про початок морської "СВО" біля Тайваню
- 08:00
- На Запоріжжі за добу росіяни вбили людину, 25 поранили; частково знеструмлено обласний центр
- 18:06
- Корсун: Російська мова в Україні у 2026 - чому вона досі присутня?
- 16:07
- Шабунін: "Тилова" СБУ нищить громадянське суспільство як ФСБ
- 14:08
- The Economist попереджає про ризики поширення “соціалізму покоління Z”
- 12:08
- Лідера партії "Свобода" Тягнибока поранили на фронті
- 10:13
- На Кубані у РФ палає нафтобаза
- 08:00
- Президент Фінляндії виступив за розширення ЄС до 40 країн








