Син аятоли Алі Хаменеї Моджтаб став новим Верховним лідером Ірану

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Ірані визначили наступного верховного лідера країни після голосування в Асамблеї експертів. Рішення ухвалили більшістю голосів членів органу, який відповідає за призначення духовного керівника держави.

Про це йдеться у повідомленнях міжнародних медіа, зокрема The Guardian та іранського агентства Fars.

За інформацією джерел, члени Асамблеї експертів уже погодили кандидатуру наступника аятоли Алі Хаменеї. Ім’я майбутнього лідера тривалий час офіційно не розголошували, однак представники органу підтверджували, що голосування відбулося.

Член Асамблеї експертів Хоссейналлі Ешкеварі заявив, що рішення фактично вже прийняте.

"Людина, яка продовжить шлях імама Хаменеї, уже визначена. Голосування відбулося, і ім’я буде оголошено найближчим часом", – сказав він.

Інший представник органу Мохсен Хейдарі також повідомив, що більшість членів підтримала одного кандидата. За його словами, сформована спільна позиція щодо майбутнього керівника країни.

За даними медіа, одним із головних претендентів на посаду називали Моджтабу Хаменеї – сина колишнього верховного аятоли. Саме його кандидатуру активно обговорювали останніми днями.

Згодом іранське державне агентство Fars повідомило, що Рада експертів більшістю голосів підтримала призначення Моджтаби Хаменеї новим верховним лідером Ірану.

Передача влади синові викликає суперечки серед експертів. Деякі аналітики вважають, що такий сценарій може виглядати як повернення до династичної системи влади.

Подібна модель викликає критику, адже Ісламська республіка виникла після революції 1979 року, яка повалила монархію. Частина шиїтського духовенства також заявляла, що передача влади від батька до сина суперечить традиціям політичної системи країни.

Попри це, іранські посадовці наголошують, що новий лідер має відстоювати інтереси держави та продовжити політичний курс попереднього керівництва.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що майбутній верховний лідер Ірану не зможе довго залишатися при владі без схвалення з боку Сполучених Штатів. Він додав, що не хотів би, щоб через кілька років США знову довелося проводити подібну операцію або допустити появу ядерної зброї в Ірану.

Фото нового лідера Ірану Моджтаба Хаменеї - з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

Реклама

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]