Що таке Великдень? Українські традиції та релігійні вірування світлого свята Пасхи

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Що ж ми з Вами святкуємо у світлий день Великодня? Чому розфарбовуємо писанки й крашанки, який сакральний зміст несе пасхальний куліч? Ці та інші традиції дійшли до нас ще з прадавніх часів. Найбільший релігійний празник православних християн цьогоріч відзначають 8 квітня. Детальніше про, здавалося б, загальновідоме дізнавайтеся у наступному сюжеті.

Центром усієї біблійської історії та християнської віри в цілому є чудо воскресіння Ісуса Христа. Саме це є основною доктриною релігії та символізує життя після смерті. Він ніс своє вчення учням – про рай та пекло, загробне життя, про гріхи та благі вчинки. Розіп’ятий за наші гріхи, Ісус вийшов із печери і явив, як віруючим, так і ні, диво.

Опісля син Божий знаходився на землі 40 днів, а потім вознісся на Небо. Як вірують, він сидить по праву руку від Батька. Усі, хто приймає Христа, його вчення та віру в диво, яке він явив по праву величають себе Християнами та відзначають Великдень, як Великий День для власної душі. Якщо Ви ставите собі питання із історичної точки зору, чи справді це було та чи існував Христос – церква трактує, як сумнів.

Якщо у Страсний тиждень, перед Пасхою, ще триває піст та, за повір’ями, веселощі мають обмежуватись. Адже це був найважчий період у житті Сина Божого, сповненого болем та стражданнями. То вже у Неділю слід посміхатися, радіти та бажати добра.

Ранок починають із Великоднього привітання та перше, що мають з’їсти – освячені напередодні на суботній вечірній службі смаколики. У нашій традиції – це крашанки, паски та м’ясо. Пасхальні яйця слугують символом Гроба Господнього. Мовляв, ззовні воно виглядає мертвим, а всередині приховує нове життя, що вийде з нього. Окрім того, за віруваннями Марія Магдалина знайшла можливість явитися до Римського правителя Понтія Пілата і подарувала йому яйце із надписом «Христос Воскрес». Той не повірив і яйце почервоніло в нього на очах. Хоча, нині крашанка може бути різного кольору, традиційний – червоний, як кров Ісуса.

Пасхальний куліч, або як його ще величають – Пасхальний хліб теж має власну історію. Насправді це аналог церковного артоса, великого квасного хліба. Як такого релігійного підтекту вона якраз немає. Вважається, що це прийшло до нас від слов’ян, як традиційна весняна обрядова випічка. Його не лише їли, а й використовували при обрядах та ворожили на урожай. А готували це частування не лише раз на рік, а на кілька найбільших свят.

Проте, пам’ятайте, що надмірна насолода від їжі- це грі, а це свято, все ж таки, свято душі..

Уже опісля цього усі православні будуть готуватися до поминальної неділі, коли за традицією потрібно згадати своїх родичів та близьких, помолитися за душі померлих. А поки – радійте та насолоджуйтеся мирським життям.

Відео: 33tvchannel


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]