«За життя», за Рабіновича, за Медведчука. За ФСБ!

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Телевізор робить партіям рейтинги, а рейтинги конвертуються в місця під куполом Верховної Ради. У політсили "За життя" саме така стратегія. Механізм створення і структура типової агентурної (в інтересах російських спецслуб) псевдо-партії для обману українців і руйнування Держави Україна.

… Вона працює і підходить Віктору Медведчуку та його команді, яку ще з літа 2017 року можна було помітити в структурах партії.

Віднедавна і сам Медведчук офіційно вступив у "За життя", після чого нардеп Євгеній Мураєв вийшов з цього політпроекту і почав власний. Перемовини щодо об'єднання на виборах партій "За життя" та "Опозиційний блок" тривають.

Партійна казна

Попри фінансову масштабність політиків, офіційний бюджет партії "За життя" скромний. Загальна сума фінансування партії упродовж 3 років, тобто за всі звітні періоди центрального офісу і регіональних організацій, становить 2,5 млн грн.

Показовим є останній звіт цієї партії, у якому відображена масова підтримка громадян — аж на понад 660 тис. грн, — і поява перших працівників партії. Ні прес-служба партії, ні лідер "За життя" депутат-прогульник Вадим Рабінович на запити ЧЕСНО відповідей не надали. Однак із Вадимом Рабіновичем вдалося зв'язатися телефоном, і він прокоментував масову підтримку людей так:

2,5 млн грн

становить офіційний бюджет партії "За життя" за 3 рокиImage result for Вадим Рабінович

Вадим Рабінович

лідер партії "За Життя"

"Естественно, что люди помогают партии, а почему они отправляют (платежі) в один день, то спросите у них"

Гра в наперстки

За останніми результатами опитувань групи "Рейтинг", партія "За життя" має шанси потрапити в парламент — у неї є 6,4% підтримки виборців. Партія з офіційно мінімальним фінансуванням має вищі результати, ніж деякі багаторічні політсили.

Такий успіх "За життя" здобула завдяки постійній присутності на телеканалах NewsOne та "112 Україна".

Віднедавна в партію влилася група Віктора Медведчука — проросійського політика, лідера громадського руху "Український вибір" та кума російського президента Володимира Путіна, — яка активно використовує згадані медіаресурси.

Віктор Медведчук з дружиною Оксаною Марченко і кумом Володимиром Путіним

Політики Євгеній Мураєв і Вадим Рабінович володіють достатніми медіаресурсами для розкрутки. Вони активно залучають телеканали NewsOne та "112 Україна" в агітаційну роботу.

На другому з цих каналів у лідера партії є своя постійна програма "Хто кому Рабінович?". Народний обранець Євгеній Мураєв з'являється в ефірах NewsOne, яким він донедавна володів сам, а з весни цього року володів його батько Володимир Мураєв. Згодом Мураєв передав NewsOne на три роки в управління колишньому заступнику голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрію Портнову, а від 5 жовтня цього року власником корпоративних прав каналу став нардеп і соратник Медведчука Тарас Козак.

На цю тему: Агент влияния. «Армия», бизнес и лобби Виктора Медведчука

Медіаексперт Отар Довженко вказує на різні підходи Рабіновича і Мураєва в позиціонуванні себе на екранах телевізорів:

Отар Довженко

медіаексперт

"Мураєв і Рабінович мали різні амплуа: перший позиціонувався як серйозний політичний персонаж, другий — як комічний. В одному з ток-шоу на NewsOne голос із залу, як мені видається, розкрив задум Мураєва, який вимагає від нього зберігати імідж розумного, молодого і прогресивного, — прем'єрство. Думаю, саме тому він поводиться досить обережно й зашкварився фактично лише раз, ствердивши, що Сенцов справді готував теракти. Рабінович, натомість, збиратиме весь негатив від опонентів і потім може бути кимось типу міні-Ляшка. Якщо говорити про кількість присутності в ефірі, то її ніхто не вимірював, але за моїми відчуттями Рабіновича було більше. Хоча Мураєва теж багато"

Зараз Євгеній Мураєв вийшов із партії "За життя" і вже оголосив про свій новий політичний проект "Наші":

Євгеній Мураєв

нардеп, лідер партії "Наші"

"Мы провели съезд с делегатами от региональных организаций партии, с сегодняшнего дня я официально возглавляю партию «НАШИ», которая зарегистрирована в Минюсте и уже начала расти"

Ця партія не щойно створена, а зареєстрована ще у травні 2016 року в Харкові. Упродовж свого часу існування вона не раз міняла назву. Подавала порожні фінансові звіти як партія "Перемога" у 2016 році.

Торік називалася "Сила народу", потім "Український формат", а кілька днів тому отримала нову назву "Наші". Хоча помічник народного обранця Євгенія Мураєва Дмитро Заборінзначиться її керівником ще з лютого цього року. Партія прописана за спільною адресою з бізнес-структурами родини Мураєвих у Харкові.

Віктор Медведчук, який упродовж кількох років не давав інтерв'ю українським телеканалам, раптом вирішив почати активно діяти через телевізор. Виступив на "своєму", недавно придбаному телеканалі "112 Україна", яким керує його менеджер Артем Марчевський, а згодом дав інтерв'ю телеканалу NewsOne.

Отар Довженко

медіаексперт

"Можна констатувати, що канали працюють синхронно, і людина, на яку вони працюють, — Медведчук"

Відразу після інтерв'ю Віктора Медведчука на каналі "112" стартувало реаліті-шоу "Кандидат" з ведучими-нардепами Рабіновичем і Шуфричем. Переможцю програми обіцяють місце в парламенті від партії "За життя".

На питання, хто фінансує шоу, співведучий проекту "Кандидат" народний обранець Нестор Шуфрич відповів так:

Нестор Шуфрич

нардеп від "Опозиційного блоку"

"Я маю підозру, що це була ініціатива Вадима Зіновійовича. Він про це не говорить, але я маю підозру, що це його ініціатива"

Телеканал "112 Україна" на запит про бюджет шоу "Кандидат" не відреагував, як і Вадим Рабінович та партія "За життя".

Медведчук і Ко

Партію "За життя" створив народний обранець Вадим Рабінович. Точніше, улітку 2016 року Всеукраїнське об'єднання "Центр", яке існує з 1999 року, було переіменовано в партію "За життя".

А команду Віктора Медведчука в проекті "За життя" можна було помітити з минулого року. У червні-липні 2017 року програма "Наші гроші" зафіксувала візити лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича до київського офісу Віктора Медведчука.

Нардеп пояснив свої зустрічі з Медведчуком так: "Виктора Медведчука стараюсь видеть почаще, хотя бы раз в неделю". Зазначив, що говорить з Віктором Медведчуком про військовополонених, і додав: "У меня не было раньше в жизни с ним других вопросов и сейчас нету".

У той час офіс Медведчука відвідував ще один народний обранець від "Опозиційного блоку" — Нестор Шуфрич. А восени 2017 року Шуфрич заявив про вступ у партію "За життя".

Така зміна політсили вже тоді могла означати присутність його близького друга Віктора Медведчука в новому політичному проекті. Зрештою, у березні цього року Медведчук зазначив, що збирається на вибори до українського парламенту, і зауважив, що йому близькі дві партії: "Опозиційний блок" і "За життя". У липні цього року він офіційно віддав перевагу другій з них. Однак перемовини щодо об'єднання цих двох партій тривають.

Нестор Шуфрич називає своїми друзями і Вадима Рабіновича, і Віктора Медведчука. З Медведчуком дружить понад 20 років. У кінці 90-х — у 2000-х роках Віктор Медведчук і Нестор Шуфрич працювали в Соціал-демократичній партії України СДПУ(о).

У 2014-му Медведчук і Шуфрич вели переговори з представниками терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Шуфрич і Медведчук також мають і давні бізнес-стосунки, за свідченням екс-очільника "Нафтогазвидобування". Минулого року колишній керівник "Нафтогазвидобування" Олег Семінський заявив, що у 2000-х роках у цій компанії була частка Віктора Медведчука в частці Нестора Шуфрича.

Нині їхню дружбу теж підсилюють бізнес-інтереси. Точніше, зараз у нардепів Нестора Шуфрича і Тараса Козака є опосередковані зв'язки з аграрними компаніями дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко.

До слова, син Нестора Шуфрича Олександр разом із помічником нардепа Шуфрича В'ячеславом Черепанею зареєстрували фірму у Швейцарії, нібито на випадок потреби виводити активи з України. На сьогодні такої компанії в швейцарському реєстрі фірм уже не існує.

На цю тему: Первая телезвезда-миллиардер в Украине. История обогащения Оксаны Марченко

У Росії дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко володіє нафтовим бізнесом, а в Україні телезірка — співвласниця 15 фірм. Марченко одноосібно володіє тільки одним приватним підприємством "Омега-TV". Всі інші компанії раніше були у власності Віктора Медведчука. У середині 2016-го — на початку 2017 року Медведчук переписав свій бізнес на дружину.

В інтерв'ю каналу "112" Віктор Медведчук зазначив, що не може володіти активами, бо в європейських банків транзакції з іменем Віктора Медведчука викликають питання, адже на нього накладено американські санкції з 2014 року. Саме тому формально всі активи належать його дружині, а він ними "управляє".

Сам Віктор Медведчук є серед засновників громадських організацій "Український вибір — право народу" та "Спілка адвокатів України". Має частку в акціонерному товаристві "CONCORDIA MEDIKAL", яке займається посередництвом у торгівлі товарами широкого асортименту. Серед акціонерів "CONCORDIA MEDIKAL" є і брати Суркіси. Ця фірма, до речі, перебува є у стані припинення, як і благодійний фонд Віктора Медведчука.

На цю тему: Рейтинг Рабіновича і «партії За життя» мізерні і не ростуть, телеканал «112 Україна» бреше - заява соціологів

Крім Оксани Марченко, підприємницьку діяльність з братами Козаками веде і брат Медведчука Сергій. Сергій Медведчукзначиться в кількох фірмах разом із Романом Козаком — "Західекспертспецбуд" і "Трансмонолітавто" займаються вантажними автомобілями, компанії "Бетонбуд", "Керамбуд" та ДП "Еней" — будматеріалами, "Капітал плаза" — будівництво житлових і нежитлових будівель, "Укрінвестлімітед" — управлінням підприємств.

Журналісти програми "Схеми" зафіксували, що Сергій Медведчук і Роман Козак разом літають із Москви до Києва

На цю тему: «Титушки» тесно связаны с «Украинским выбором» Медведчука и спецслужбами РФ

Нардеп Тарас Козак упродовж 8 скликання декларує, що орендує будинок на 600 кв. м від компанії "Інвестиційна компанія "Спорт-тур", тобто від компанії дружини Віктора Медведчука. До речі, у будинку, де розташований офіс "Українського вибору" Віктора Медведчука, міститься і приймальня нардепа Тараса Козака.

Нардеп Козак декларував свою кіпрську компанію "Turul Investments Limited", яка є співвласницею іншої кіпрської компанії, що донедавна мала частку в монополісті-дистриб'юторі цигарок "Тедіс-Україна" ("Мегаполіс-Україна").

У розмові з журналістами влітку 2016 року Тарас Козак зізнався, що є номінальним власником компанії, а хто справжній власник — сказати відмовився. За даними ЗМІ, саме Віктор Медведчук привів російського дистриб'ютора на український ринок. Генеральна прокуратура у своєму розслідуванні діяльності "Тедіс-Україна" підозрювала низку компаній у виведенні коштів із "Тедісу".

Серед них є підприємство, пов'язане з нардепом Тарасом Козаком, — "Північно-Східна добувна компанія". (Помічник нардепа Ян Марченко створив цю компанію ще у 2010 році, а потім у складі засновників був Микита Поз — давній бізнес-партнер братів Козаків).

Хто і як спонсорує "За життя"?

Офіційно ніхто із групи Віктора Медведчука партію "За життя" не спонсорує. Соратник Віктора Медведчука нардеп Нестор Шуфрич сказав, що партія поки що обходиться без нього, і зазначив, що фінансування партії "За життя" таке саме, як у "Самопомочі":

Нестор Шуфрич

нардеп від "Опозиційного блоку"

"Партія «За життя», вона діє за принципом, який у свій час продемонструвала партія «Самопоміч», а саме — регіональні організації фінансують самі себе, а в центрі фінансують Вадим Рабінович і ті, хто сьогодні фактично представляють партію «За життя» в Києві"

Однак прес-служба партії "Самопоміч" вказала на інший принцип фінансування політсили: "Система фінансування в «Самопомочі» така: ми рівномірно платимо всім організаціям, але з централізованого рахунку".

У фінзвітах "За життя" є дані про скромну фінансову підтримку її лідера Вадима Рабіновича та Євгенія Мураєва. У липні 2017 року Євгеній Мураєв зазначив, що він разом із Вадимом Рабіновичем фінансують партію порівну. Імені Євгенія Мураєва у фінзвітах немає, але є його компанія і спонсорство його екс-дружини.

Офіс у Харкові політсила орендує від фірми "Новини 24 години", тобто від телеканалу NewsOne, який є власністю нардепа, хоча влітку цього року Мураєв передав канал в управління Андрію Портнову, а нещодавно новим управлінцем став нардеп Тарас Козак.

За нього платить його екс-дружина Валерія Мураєва. Минулого року вона пожертвувала 60 тис. грн, з яких 1500 грн пішло на виготовлення рекламних банерів. Цього року Валерія Мураєва заплатила 1500 грн за вітальні листівки на Великдень.

Лідер партії Рабінович оплачує дрібні нотаріальні видатки. Також він надає партії офіс. Столична організація — і обласна, і центральна — розташовується в колишньому офісі футбольного клубу "Арсенал-Київ" на вулиці Мечникова 14/1, президентом якого був Вадим Рабінович.

Це приміщення — у власності асоціації "Українсько-ізраїльська торгова палата", бенефіціаром якої є Вадим Рабінович. Згідно зі звітами партій, річна плата за офіс становить 9260 грн з кожної з організацій.

До речі, з усіх офісів партії найбільший — львівський на 94 кв. м. Оплачує його керівник місцевої організації "За життя", екс-президент ФК "Карпати" Богдан Кобрин. На минулих парламентських виборах він балотувався від партії "5.10". До Верховної Ради не потрапив, а його зять Тарас Батенко від БПП пройшов. З 2016 року Батенко очолює політраду партії "УКРОП".

На цю тему: Связь Медведчука с Путиным и Порошенко обернулась для него новой суперяхтой

Юридичну адресу центральному апарату партії надає Віктор Головко (м. Київ, вул. Мокровецька, 13). Син Віктора Головка В'ячеслав підтримує веб-сайт партії.

Андрій Альошин, помічник нардепа Рабіновича і керівник міської організації, іноді дає партії в користування "Урал" 1988 року випуску, який задіюється в мітингах.

Серед постійних спонсорів партії — помічники Вадима Рабіновича: Віктор Головко, Альона Кліщенко та Андрій Альошин. Минулого року на 500 тис. грн профінансував партію Ростислав Дубовий, керівник луганського осередку. На минулих парламентських виборах Дубовий балотувався від "Радикальної партії".

З 2016-го до 2018 року фінансування партії зростає — і для регіональних осередків, і для центрального апарату партії.

Перші організовані пожертви і перші три працівники

Останній звіт партії за ІІ квартал 2018 року вирізняється з-поміж інших. Одна й та сама людина того ж дня поповнила партійний рахунок двічі.

888 020 грн

надійшло на рахунки партії від людей із Києва, Київської області, Житомира, Житомирської області, Чернігова, Чернігівської та Сумської областей

14 999 грн

6 квітня 2018 низка платежів надходила на центральний офіс партії такою сумою від кожного спонсора загалом на 661 077 грн

156 тис. грн

пожертвував Віталій Голець, який працює помічником нардепа Олега Дмитренка, що входить у фракцію БПП

Водночас Віталій Голець є головою чернігівського регіонального осередку "За життя".

Він не вбачає жодних протиріч у цьому, бо виконує суто технічну роботу помічника-консультанта, а щодо фінансування партії "За життя" зазначає таке:

Віталій Голець

голова чернігівського осередку "За життя"

"Мені імпонує прагнення партії «За життя» змінити ситуацію в країні, я поділяю програму партії, тому і вирішив підтримати її фінансово. У будь-якій цивілізованій країні має бути потужна опозиція. Всі свої статки неодноразово декларував, сплатив із них податки і вважаю, що можу ними розпоряджатися на власний розсуд. У своєму житті фінансово підтримував у минулому рух "Україна без Кучми", Соціалістичну партію України, Помаранчеву революцію та був безпосереднім учасником тих подій. Чи зробив би я це сьогодні? Не впевнений, не помиляється лиш та людина, яка нічого не робить"

Щодо інших жертводавців, то серед них виявилися працівники охоронної фірми "ПКБ Кроун", яка до 5 липня 2018 року називалася "Корпоративна безпека". Наприклад, Володимир Шуляка, який працює в охоронній фірмі "ПКБ Кроун", цьогоріч подавався на посаду в КП "Муніципальна охорона". Ще один кандидат у директори муніципальної охорони з "ПКБ Кроун" Дмитро Хоменко також пожертвував 14 999 грн на партію.

Колишній співробітник поліції з Києва Олексій Панасюк — теж співробітник "ПКБ Кроун". Володимир Харченко, який щедро жертвував кошти партії двічі по 14 999 грн, донедавна працював керівником "ПКБ Кроун". Серед жертводавців є Володимир Кочмар, який, схоже, працював у "Беркуті" і, ймовірно, брав участь у розгоні Майдану в ніч на 1 грудня 2013 року.

Завдяки такій фінансовій підтримці "За життя" вперше за 3 роки офіційно виплатила заробітні плати за весь час існування партії. На трьох працівників пішло 36 225 грн.

Виходить, у центральному офісі партії працює двоє людей, а третя людина, згідно з даними фінзвіту, виконує роботу в місті Кулакове (Росія?). На прохання уточнити місце перебування чи реєстрації третього працівника партія не відповіла.

Реклама партії

З усіх надходжень на центральний апарат партії — а це 1,7 млн грн за три роки — на рекламу офіційно витратили 1,3 млн грн.

У 2016 році рекламу партії спонсорували помічники нардепа Рабіновича: 86 806 грн Альошин і 125 617 — Кліщенко. Минулого року підприємець із Харківщини Микола Янкона рекламу партії витратив 65 922 грн.

Із півмільйонного внеску Дубового витратили 377 622 грн на рекламу на NewsOne. Цього року партія "За життя" вперше оплатила послуги телеканалу "112 Україна" за розміщення рекламного відеоматеріалу на 603 475,20 грн.

Телеканали NewsOne та "112 Україна" з самого початку існування "За життя" дають інформаційну підтримку партії та її лідерам.

Вадим Рабінович — постійний гість на NewsOne у програмах "Большой вечер" і "Большой ефир". На "112 Україна" у Вадима Рабіновича є своя постійна програма "Хто кому Рабінович?".

Заробітну плату від цих двох телеканалів Вадим Рабінович жодного разу не задекларував, бо говорить, що працює там безоплатно. До речі, його дружина теж працює на каналі NewsOne. У 2014 році весь її дохід від телеканалу становив 32 тис. грн, а в минулому році — майже 74 тис. грн.

Партія "За життя" має окремий розділ — "ЗМІ про нас". Про лідера партії "За життя" пише газета "Сегодня", яка підконтрольна Рінату Ахметову, а також газета "Факти і коментарі", що належить Віктору та Олені Пінчукам. Інтернет-портал "NN" (newsnetwork.tv), який у власності Вадима Рабіновича, теж про нього пише.

Зовнішня реклама за весь період існування "За життя" центральному офісу партії обійшлася в 130 764 грн. Таку рекламу спонсорувала приватна фірма "САС" із Харкова.

Останні два роки закарпатська організація "За життя" витрачає кошти на білборди. Загалом на це пішло 10 500 грн. Цього року в Закарпатті оплатили і рекламний ролик на 4 050 грн. Ростислав Дубовий, який пожертвував півмільйона на центральний офіс "За життя", оплачує місцеву газету "Луганщина за життя". Минулого року він витратив на неї 45 тис. грн.

На сайті партії можна знайти фотографії про те, як партійну газету "За життя" і "За Дніпро" безоплатно роздають виборцям у регіонах. Однак у фінзвітах немає інформації про джерело фінансування цих газет.

Об'єднання з "Опоблоком"

Лідер партії "За життя" Вадим Рабінович у вересні цього року закликав партію "Опозиційний блок" до об'єднання на виборах. Голова "Опозиційного блоку" Юрій Бойко в коментарі ЧЕСНО теж висловлює свою готовність до об'єднання:

Юрій Бойко

голова "Опозиційного блоку»

"Ми готові до об'єднання з усіма силами, які підтримують повернення в Україні миру, спокою, стабільності і розвитку, і якщо наша політична сила це підтримає, то ми з ними спільники і союзники"

Але жодних конкретних строків та умов співпраці політичних сил ніхто зі сторін не називає.

Нестор Шуфрич, який покинув "Опоблок" і з листопада минулого року офіційно є членом партії "За життя", стверджує, що переговори з "Опозиційним блоком" тривають, але ключові позиції домовленостей не називає:

— Переговори тривають, зараз вивчаються можливості об'єднання на всіх рівнях, є надія, що все відбудеться.

— Які ключові моменти, на яких будується об'єднання?

— Безумовно, вони є, але некоректно про них говорити, поки не досягнуто домовленостей.

Щодо кандидатів у президенти, народний обранець Нестор Шуфрич відповів так:

Нестор Шуфрич

нардеп від "Опозиційного блоку"

"Якщо буде об'єднання, то це питання вирішиться у грудні, а якщо об'єднання не буде, то безальтернативний наш кандидат — Вадим Зіновійович"

Щодо "Українського вибору" Віктора Медведчука Юрій Бойко зазначив, що нічого конкретного сказати поки не може:

Юрій Бойко

голова "Опозиційного блоку"

"Всі рухи — і «Жінки за мир», і «Українська перспектива», всіх запрошуємо, хто хоче миру в країні і будуть нашими спільниками, але конкретно щодо цієї назви («Український вибір») я зараз не готовий сказати"

Тарас Козак — найбільш непублічний нардеп і найближчий соратник Віктора Медведчука — про свій перехід у партію "За життя" не повідомляє. А безпартійний народний обранець Василь Німченко, який є заступником голови "Українського вибору", про майбутні вибори говорити не хоче:

Василь Німченко

заступник голови "Українського вибору"

"Я заступник голови «Українського вибору» — це єдиний самий достойний рух України. Я взагалі не думаю, що таке наступні вибори і що таке партія"

Матеріал підготувала: Мар'яна Мотрунич, ЧЕСНО; опубликовано на сайті vybory.pravda.com.ua


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]