Вступ-2018: ДПА, ЗНО та новації

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Міністерство освіти і науки нещодавно затвердило порядок проходження ДПА, ЗНО та деякі особливості вступу в 2018 році. Розповідаємо про всі деталі вступної кампанії: коли буде ЗНО та ДПА-2018, початок реєстрації та пробне ЗНО, які предмети потрібно складати і документи подавати, що таке пріоритетність, як визначити конкурсний бал та чи будуть тести з ДПА у ЗНО.

Дати проведення ЗНО-2018

Реєстрація осіб для участі в ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зможуть до 2 квітня.

До 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки. Там буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія тестування триватиме з 22 травня до 13 червня.

Дати проведення ЗНО в основну сесію з предметів:

Назва предмету

Дата проведення

Математика

22 травня

Українська мова та література

24 травня

Іспанська, німецька та французька

29 травня

Англійська мова

1 червня

Біологія

4 червня

Історія України

6 червня

Географія

8 червня

Фізика

11 червня

Хімія

13 червня

Графік проведення додаткової сесії ЗНО оприлюднять до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники АТО, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.

Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати тестів з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

Пробне ЗНО

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

У день пробного ЗНО для допуску до участі в тестуванні з собою мати:

  • паспорт (свідоцтво про народження);

  • запрошення (його теж потрібно роздрукувати з персональної сторінки);

  • квитанцію про оплату.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

Предмети ЗНО

Цьогоріч вступники зможуть скласти 4 предмети з 11 запропонованих: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови. Цього року з переліку виключили російську мову.

Кожен випускник школи 2018 року обов’язково складає ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури і на вибір математику чи історію України. А от випускники коледжів, професійно-технічних училищ, які здобувають повну середню загальну освіту, мають обов’язково складати ДПА у формі ЗНО лише з української мови.

Наступного року 2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова та література (фіксований), другий предмет – профільний (фіксований), третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони міститимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

В тему: Университеты Европы, которые готовят самых востребованных специалистов

Скільки балів можна отримати за ЗНО?

Усі тести ЗНО оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав. Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав. Пороговий бал встановлює спеціально створена комісія, до складу якої входитимуть учителі, викладачі та науковці. Про поріг дізнаємося безпосередньо перед ЗНО, коли комісії будуть сформовані.

Вступна кампанія 2018

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 2 липня і триватиме до 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.

Наступного року в окремих випадках з’явиться нова форма вступного випробування – творчі заліки, які ВНЗ можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня. Творчі заліки запровадять замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну. Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого абітурієнти заздалегідь дістануть можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вступники зможуть взяти участь у конкурсі до різних вишів на основі ЗНО.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Абітурієнти матимуть змогу подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більш ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

В тему: Галина Палийчук: как поступить в зарубежный университет

Ще одним нововведенням є закріплення мінімальної кількості балів зі вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальна кількість балів не може бути встановлена менше 150 балів.

Визначення конкурсного балу при вступі

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

П1, П2 – ЗНО або вступних іспитів із першого та другого предметів. 


П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього предмета або творчого конкурсу.


А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200.


ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів при вступі на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка. 


Коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлює виш із точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюють на рівні не менше 0,2 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Особам, що є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і 24 Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10. Інформацію про них приймальні комісії отримують з Єдиної бази.

Коефіцієнти

Конкурсний бал множиться на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти шляхом його множення на їхній добуток.

Регіональний коефіцієнт – 1,00 для конкурсних пропозицій вишів, які розташовані в іншому населеному пункті, ніж у Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладах вищої освіти; 1,02 – в інших випадках.

Галузевий коефіцієнт – 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та 1,00 в інших випадках.

Сільський коефіцієнт – 1,02 для осіб, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в закладах освіти, які розташовані на території сіл, у рік вступу.

Першочерговий коефіцієнт дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Пріоритетність 

У 2018 році можна подати максимум 7 заяв до вищих навчальних закладів і не більш ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 7 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Форма подачі документів

У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за винятком деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Які документи подавати в електронній формі:

  • серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);

  • серію та номер атестата і додатка до нього;

  • номер, пін-код сертифіката ЗНО.

У паперовій формі можуть подати заяви абітурієнти:

  • для вступу за співбесідою, іспитами;

  • при наявності розбіжностей у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в його документах;

  • у разі подання іноземного документа про освіту;

  • у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

  • у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі;

  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.

    Які документи подавати у паперовій формі

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

  • документа, що посвідчує особу;

  • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;

  • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

  • сертифіката (сертифікатів) ЗНО (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування;

  • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти.

    Право на пільговий вступ

До пільгового вступу допускаються:

  • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;

  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

  • особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;

  • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;

  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.

Ваучери на навчання

Ваучер – сертифікат, яким можна оплатити навчання у вищому навчальному закладі. Максимальна вартість навчання не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 12 180 грн (якщо перевищує 12 180 грн, то абітурієнт або роботодавець можуть оплатити різницю вартості навчання). Право отримати ваучер мають тільки абітурієнти віком понад 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.

Ваучери видають міські, районні, міськрайонні та районні (для міст із поділом на райони) центри зайнятості населення для підвищення кваліфікації за професіями, які Міністерство освіти повинно оголосити тут.

Для отримання ваучера абітурієнт подає до центру зайнятості:

  • заяву;

  • паспорт;

  • трудову книжку (дублікат трудової книжки);

  • документ про професійно-технічну або вищу освіту (дублікат такого документа);

  • ідентифікаційний код.

Якщо трудова книжка або відповідні записи в ній відсутні, особа подає довідку, видану за місцем роботи або архівною установою про прийняття та звільнення з роботи, чи цивільно-правовий договір або інші документи, що підтверджують період зайнятості особи.

Не можуть отримати ваучер:

  • особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
  • особи, які проходили протягом останніх 5 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • особи, зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

Зарахування

Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 1 серпня. Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 6 серпня. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Ірина Ладика, опубликовано в издании Studway


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]